Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

CieKawa kawa w Gdańsku

Pierwsza kawiarnia w Gdańsku, która zatrudnia osoby z niepełnosprawnością intelektualną już otwarta.
.get_the_title().

W Gdańsku wystartowała CieKawa, czyli kawiarnia, w której baristami są osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Kawiarnia znajduje się w Centrum Gdańska przy ul. Świętojańskiej 68. Prezesem Ciekawej Spółdzielni Socjalnej jest Krzysztof Skrzypski, który zajmuje się między innymi przygotowaniami niepełnosprawnych do pracy zawodowej.

Ta wyjątkowa kawiarnia będzie miejscem, w którym osoby z niepełnosprawnością intelektualną, zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym będą mogły spełniać swoje marzenia o dorosłości i samodzielności.

Pracownicy CieKawy zdobywali wiedzę na profesjonalnych szkoleniach baristycznych. Istotnym faktem jest też to, że wszyscy pracują na umowę o pracę. Zainteresowanie pracą w kawiarni było naprawdę spore, więc pojawiły się już pomysły na otwarcie kolejnego podobnie funkcjonującego lokalu.

fot. Łukasz Unterschuetz / Trojmiasto.pl
fot. Łukasz Unterschuetz / Trojmiasto.pl

W tym klimatycznym miejscu klienci będą mogli napić się kawy z ziaren dostarczonego przez palarnię Coffee Time z Gdyni i zjedzą pyszne domowe ciasta.

Podobnie jak wielu modnych kawiarniach w Trójmieście, tutaj także pilnowane są zasady zero waste, m.in. miejsce zaopatrzone jest w biodegradowalne naczynia.

Kawiarnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 19:00, a w weekendy od godz. 10:00 do 20:00.

To kolejny taki pomysł w Trójmieście. Od kilku lat przy ul. Grunwaldzkiej 190 działa Pub Browar Spółdzielczy, gdzie większość pracowników stanowią osoby niepełnosprawne.

fot. Przemysław Kozłowski / ciekawa.com.pl

Tekst: MK

FOODIE