Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

CKBK – „Spotify z przepisami kulinarnymi”. Nowa apka, która ma zastąpić książki kucharskie

Ma się znaleźć w niej łącznie ponad 100 tys. przepisów.
.get_the_title().

Masz na półce mnóstwo różnych książek kucharskich, a i tak wciąż zastanawiasz się, co ugotować na obiad? CKBK jest odpowiedzią na ten problem. To aplikacja, która reklamowana jest jako „Spotify z książkami kucharskimi”. CKBK gwarantuje nie tylko dostęp do nowych przepisów – umożliwia również wyszukanie przepisu po składniku, stworzenie listy z zakupami, przeliczenie systemu metrycznego i wygenerowanie informacji na temat wartości odżywczych każdego posiłku, tworząc podsumowania przydatne dla osób na diecie. Apka zacznie działać już w maju tego roku, początkowo z biblioteką 500 książek kucharskich z listy, która została stworzona we współpracy z Nigellą Lawson, Yotamem Ottolenghi i Danielem Bouludem – znanymi na całym świecie kucharzami.

Łącznie zawierać będzie ponad 100 tys. przepisów, więc z pewnością znajdzie się tu coś dla każdego.

ckbk

Aplikacja będzie też przydatna dla osób, które chciałyby zużyć jakiś składnik, a nie wiedzą, jak go wykorzystać – wówczas wystarczy wpisać jego nazwę do wyszukiwarki, a wyświetlą się wszystkie możliwe przepisy. CKBK umożliwia również korzystanie z przepisów według daty powstania. Pozostałe filtry obejmują czas przygotowania, autora, rodzaj diety i liczbę kalorii, dzięki czemu można stworzyć swoją własną „kolekcję” dań.

W aplikacji będzie można także dodawać komentarze, zadawać pytania, publikować własne zdjęcia i modyfikować przepisy, co ma owocować bogatszymi, interaktywnymi doświadczeniami dla fanów gotowania.

Tekst: DS

FOODIE