Coś dla marzycieli i artystycznych dusz! Ten gin z Gabinetu Osobliwości Hendrick’s zachwyca

Gabinet Osobliwości Hendrick’s wzbogacił się o kolejne dzieło Mistrzyni Destylacji Lesley Gracie. GRAND CABARET to gin dedykowany marzycielom i artystycznym duszom, inspirowany Paryżem z początku XX wieku.

Do Gabinetu Osobliwości Hendrick’sa dołączył kolejny eksponat. Tym razem jest to ekstrawagancki gin GRAND CABARET w charakterystycznej, pięknej, ciemnej butelce z fioletową etykietą, inspirowany owocowymi smakami i historycznymi recepturami roztańczonego Paryża z początku XX wieku. Etykietę w stylu retro zdobią eklektyczne wzory oddające ducha miasta miłości i ekstrawaganckich spotkań.

Gabinet Osobliwości Hendrick’s istnieje naprawdę – to laboratorium marki, gdzie wyjątkowa kobieta, Lesley Gracie, od ponad 20 lat tworzy eksperymentalne trunki, destylaty, ekstrakty botaniczne, a na koniec kolejne edycje wyjątkowych ginów Hendrick’s.

Pochodząca z Yorkshire Lesley Gracie, Mistrzyni Destylacji marki Hendrick’s, z wykształcenia jest chemiczką, którą fascynują smaki i zapachy. W ciągu ostatnich dwudziestu lat niczym alchemik stworzyła pionierskie produkty Hendrick’s, ekstrakty botaniczne, destylaty i trunki eksperymentalne przechowywane w zamkniętej szafce, w jej laboratorium nazywanym Gabinetem Osobliwości w destylarni Hendrick’s Gin Palace. Za pionierską pracę otrzymała w 2018 roku tytuł 'Gin Distiller of the Year’ przyznany przez World Gin Awards. W 2021 roku została wprowadzona do Gin Magazine Hall of Fame w uznaniu za jej wkład w świat ginu i innowacyjnej pracy.

'Inspirowałam się historycznymi recepturami z owoców pestkowych uwielbianymi przez bohemę Paryża na początku XX wieku – mówi Mistrzyni Destylacji marki Hendrick’s, Lesley Gracie.

Hendrick’s Grand Cabaret z Gabinetu Osobliwości

Gabinet Osobliwości Mistrzyni Destylacji Lesley Gracie zyskuje kolejny eksponat. Tym razem Gracie zachwyciła się koktajlem popularnym na modnych paryskich przyjęciach z początku XX wieku, który zawierał destylat z owoców pestkowych, odrobinę ginu i pachniał różą.

Tym razem znalazłam inspirację, przeglądając historyczne receptury na destylaty z owoców pestkowych, takie jak eaux de vie, sznaps brzoskwiniowy czy likiery wiśniowe uwielbiane przez tych, którzy kochali bawić się i świętować w wielkim stylu w Paryżu na początku XX wieku – opowiada Mistrzyni Destylacji marki Hendrick’s, Lesley Gracie.

Mistrzyni chętnie eksperymentuje podczas tworzenia unikalnych smaków z Gabinetu Osobliwości Hendrick’sa. – W trakcie moich eksperymentów odkryłam, że gdy połączysz różne smaki owoców pestkowych, uzyskasz bogaty, wyrazisty, ale wciąż lekki smak. Dodałam również słodkie zioła, aby wzmocnić intensywność owoców – tłumaczy.

Banner Image
Każdy wariant z Gabinetu Osobliwości powstaje na bazie głównej receptury Hendrick’s.

Pokochałam efekt, jaki dodają owoce pestkowe – głębokość smaku przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznej orzeźwiającej lekkości Hendrick’sa – mówi Mistrzyni Gracie. Ten gin został stworzony z myślą o poszukujących zmysłowego, a zarazem orzeźwiającego smaku. Każdy wariant z Gabinetu Osobliwości powstaje na bazie głównej receptury Hendrick’s, ale pozwala odkrywać markę na nowo, nie zapominając o jej charakterze.

Grand Cabaret to największa premiera z całej serii Gabinetu Osobliwości Hendrick’s. Ten aromatyczny gin będzie dostępny w ponad 50 krajach na całym świecie.

W poprzednich latach w Polsce był dostępny limitowany Hendrick’s Flora Adora w ciemnej butelce z pastelową etykietą. Jako inspiracja do jego powstania posłużył bukiet kwiatów, które najbardziej upodobały sobie owady niezbędne dla naszego ekosystemu – pszczoły. Z tego względu FLORA ADORA powstała przede wszystkim na bazie naparu kwiatowego.

'Smak owoców pestkowych, zapach róży i gin były magicznym połączeniem w najbardziej wykwintnych miejscach w Paryżu na przełomie XX wieku' – mówi Ally Martin, Globalny Ambasador Marki Hendrick’s.

Jak pić najnowszy Grand Cabaret? Według Ally’ego Martina, Globalnego Ambasadora Marki Hendrick’s – z tonikiem, który idealnie pasuje do wyrazistego ginu o bogatej głębi smaku i wielu warstwach aromatu. Grand Cabaret jest orzeźwiający i lekki.

Ulubiony przepis na koktajl Ally’ego Martina to Hendrick’s Grand Cabaret Royale. Sprawdzi się, jeśli poszukujecie czegoś spektakularnego. To koktajl, którym można celebrować najważniejsze okazje.

Połącz Hendrick’s Grand Cabaret, sok żurawinowy, sok z limonki z odrobiną syropu cukrowego. Dla dodatkowego efektu koktajl wykończ szampanem lub winem musującym – radzi Ally Martin.

W Grand Cabaret klasyczny charakter jałowca Hendrick’s Gin wzbogacono naturalną delikatnością słodyczy i wyrazistością owoców pestkowych, które podkreślają świeżość nut ogórka. Kompozycję uzupełniają słodkie aromatyczne zioła.

Zdjęcia: materiały prasowe

DESIGN

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy jesteś pełnoletni/a?