Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Dalgona Coffee – kawa, która podbija social media. Sprawdźcie, jak ją zrobić

Na jakiś czas musimy zapomnieć o pysznej, przygotowanej przez profesjonalnych baristów kawie i wizytach w kawiarni. Internauci znaleźli jednak sposób, żeby podrasować swoją domową małą czarną.
.get_the_title().

Brytyjscy naukowcy twierdzą, że możemy wypijać nawet 25 kaw dziennie i nie odbije się to na naszym zdrowiu. Inne badania wykazały, że regularne picie małej czarnej może wydłużyć życie. Kawoszy nie trzeba zresztą specjalnie przekonywać do sięgnięcia po kolejną filiżankę. Skuszą się na nią, bo lubią jej na smak i dlatego, że jest częścią ich codziennych rytuałów. W biurze bywa też dobrym pretekstem do zrobienia sobie przerwy.

Czasem może najść nas ochota na to, by trochę podrasować małą czarną. Wtedy, w domowym zaciszu, gdzie spędzamy obecnie nieco więcej czasu niż zwykle, możemy sobie przygotować Dalgona Coffee.

Filmiki z przepisem na ten napój można znaleźć na TikToku i Instagramie można znaleźć filmiki z przepisem na ten napój. Przygotowanie tej kawy nie jest trudne, a efekt robi wrażenie!

Lista składników nie zaskakuje produktami, po które trzeba specjalnie wybrać się do sklepu. Prawdopodobnie właśnie dlatego ten trend zyskuje popularność. W prosty i szybki sposób można sobie zapewnić chwilę kawowej przyjemności, niczym z ulubionej kawiarni.

Podstawowy przepis na Dalgona Coffee to pół szklanki mleka, 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej, 2 łyżeczki cukru i 2 łyżeczki gorącej wody.

Należy połączyć i spienić wszystkie składniki poza mlekiem. Nie potrzeba do tego żadnych specjalnych przyrządów, jak na przykład spieniacz do mleka. Domowy mikser, a nawet trzepaczka czy łyżka powinny sprawić, że woda, kawa i cukier osiągną konsystencję pianki. Taką miksturę wlewamy do szklanki z mlekiem. Jeśli chcemy, żeby napój był bardziej orzeźwiający, uprzednio można dodać do niej kostki lodu. Kawowa piana unosi się na mleku, co sprawia, że taka kawa wygląda niesamowicie apetycznie. I nic dziwnego – jej nazwa wzięła się od koreańskich cukierków typu toffee. Na Instagramie pod hashtagiem #dalgonacoffee można znaleźć już ponad 16 tys. wpisów. Niemniej inspiracji jest też na TikToku. Do dzieła i smacznego!

Źródło zdjęć głównych: @eatwithdengkeng i @trupti.maroila
Tekst: KD

FOODIE