Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Dieta pudełkowa na święta? A dlaczego nie?

Więcej czasu z bliskimi i mniej stresu, lekko, ale z nowymi smakami. Nadchodzące święta można spędzić inaczej niż tylko w kuchni. Konfigurator i nowa aplikacja Nice To Fit You ułatwią zamówienie cateringu na święta.
.get_the_title().

Nie każdy świetnie bawi się w kuchni, nie każdy lubi w wolnym czasie gotować i nie każdy ma wybór. Według badań Kantar Polska co trzeci Polak uważa wolny czas za dobro, na które coraz trudniej sobie pozwolić. W kuchni spędzamy nawet 10 godzin tygodniowo, a przy specjalnych okazjach jeszcze więcej. Dlatego jeśli w świętach cenimy chwilę oddechu od codzienności, możliwość relaksu i spędzenia czasu z najbliższymi, warto korzystać z rozwiązań, które mogą pomóc ten czas zaoszczędzić – takich jak dieta pudełkowa. Zwłaszcza że oszczędność czasu nie jest jej jedyną zaletą. Może nie jest to celebrowanie tradycji, ale już celebrowanie swojego zdrowia psychicznego i czasu tak. Dlaczego więc nie wyłamać się w tym roku? Z pomocą przychodzą rozwiązania, jakie przygotowały firmy cateringowe i zajmujące się dietą pudełkową.

Sprawdziliśmy, jak to działa w przypadku Nice To Fit You – jednej z popularniejszych firm oferujących diety pudełkowe i catering.

Sam możesz wybrać, w jakim terminie i na ile dni zamawiasz posiłki oraz dla ilu osób. Prosty konfigurator zamówień pozwala oszacować w ekspresowym tempie koszty i kalorie. Możesz wybierać z 7 różnych diet i w pełni konfigurować rezerwację – masz wpływ m.in. na ilość dni zamówienia, liczbę posiłków i ich kaloryczność, szerokość codziennego wyboru menu czy domyślny plan dietetyczny. Możesz zamówić na święta posiłki dla siebie i swojej rodziny, zdecydować, ile posiłków na dzień chcesz zamówić oraz wybrać z 35 pozycji każdego dnia. Możesz też zamówić dostawę dla swoich bliskich.

Więcej czasu i mniej stresu idą w parze

Święta bywają dużym źródłem stresu, co potwierdzają psychologowie. Jednym z powodów wyjątkowych napięć jest duża inwestycja – środków, czasu, zaangażowania. Wraz z tymi nakładami rosną nasze oczekiwania, a z nimi także stres. Część obowiązków, takich jak gotowanie, zakupy czy zmywanie, można więc zastąpić dietą pudełkową i przyjemniej zainwestować swój czas w święta, oszczędzając sobie napięć związanych z dodatkowymi obowiązkami domowymi.

A może by tak wegańskie święta?

Polacy coraz częściej rezygnują z produktów odzwierzęcych i mięsa. Zainteresowanie roślinnymi posiłkami cały czas rośnie.

Tradycyjne przepisy w nowej odsłonie to ciekawa propozycja na święta, a dzięki cateringowi dietetycznemu nawet ci, którzy nie czują się mocni w kuchni, mogą spróbować nowych smaków.

Święta to dobra okazja do tego, żeby zapoznać rodzinę z wegańskimi przepisami i przekonać ich jak smaczna i urozmaicona może to być dieta – mówi dietetyczka Nice To Fit You, Anna Szufnik-Ambroziak. – Pamiętajmy, aby zawsze zwracać uwagę na jakość wybieranych posiłków. Uznane certyfikaty, takie jak Viva! czy V-Label, podpowiedzą, czy dany produkt faktycznie przestrzega norm jakości.

Nie tylko pysznie, ale też zdrowo!

Wielu z nas święta kojarzą się z nas z przejedzeniem, a w efekcie uczuciem z ciężkości, a nawet niestrawnością. Tymczasem z dietą pudełkową możemy zjeść nie tylko smacznie, ale przede wszystkim zdrowo.

Nad każdym posiłkiem czuwają bowiem eksperci i za nas dbają o to, aby na talerzu znalazły się wszystkie niezbędne składniki odżywcze w prawidłowych proporcjach.

Każde przygotowywane przez nas danie jest opracowywane przez zespół dietetyków. Prawidłowe zbilansowanie to podstawowe kryterium. W święta odpowiednia ilość, kaloryczność i zrównoważenie są kluczem do uczucia lekkości i dobrego samopoczucia – tłumaczy Anna Szufnik-Ambroziak.

Źródło: informacja prasowa
Zdjęcie główne: wegański żurek z wegańskim boczkiem z oferty Nice To Fit You

FOODIE