Domowy obiad, deser i kompot za 20 zł. Sprawdźcie, które wrocławskie bary mleczne tak karmią

Kolejki tak długie, że niejedna knajpa mogłaby im pozazdrościć. Bary mleczne od lat przyciągają klientów spragnionych domowych obiadów. Dziś podpowiadamy, w których wrocławskich barach mlecznych zjecie dobrze i tanio.
.get_the_title().

1. Bar mleczny Miś 

Prawdziwa legenda wrocławskiej gastronomii. W Misiu jest smacznie, domowo i niedrogo, czyli tak jak w każdym barze mlecznym być powinno.

źródło: facebook bar miś

Bar Miś zlokalizowany jest na ulicy Kuźniczej 48 i dzięki temu, że otwiera się już o godzinie 7:00, zdążycie zjeść tam nawet śniadanie.

Jajka na kilka sposobów, twarożek, kasza manna i świeże pieczywo z dodatkami, a to wszystko za mniej niż 10 zł. Co ciekawe, w Misiu zupę zje każdy wegetarianin, bo każda jest gotowana na wywarze z warzyw, a wybierać można między pomidorową, barszczem, szczawiową czy grzybową, w cenie do 4 zł. Menu jest tak obszerne, że pozostałe pozycje musicie sprawdzić sami, ale zapewniamy, taniej niż w barze mlecznym nie zjecie.

2. Bar mleczny Produs

Bar mleczny Produs z ulicy Traugutta 83 to kolejna propozycja na tradycyjny, domowy obiad. Stali bywalcy chwalą wyjątkowe pierogi, chrupiące placki ziemniaczane i chłodnik litewski.
Lokal jest przestronny, a za obiad składający się z zupy i drugiego dania nie zapłacicie więcej niż 20 zł.

Produs jest czynny od poniedziałku do soboty, od 9:00 aż do 19:00 i umożliwia płatność kartą.

3. Bar mleczny Mewa

Czynny od poniedziałku do piątku bar mleczny Mewa mieści się przy ulicy Bolesława Drobnera 4. To kultowe PRL-owskie miejsce, gdzie zjecie tanio, smacznie i szybko, bo dania wydawane są od ręki, co nie zawsze jest w zwyczaju w barach mlecznych.

źródło: facebook bar mewa

W menu m.in. krokiety, gołąbki, schabowe i kluski z mięsem, za które w zestawie z kompotem zapłacicie około 15 zł. 

Jeśli liczycie na pierogi, to zapamiętajcie, że wydawane są od 12:30 i nie zwlekajcie, bo istnieje ryzyko, że uciekną wam sprzed nosa. Pierogi w Mewie schodzą bardzo szybko!

4. Bar mleczny Jak u Mamy

źródło: facebook bar jak u mamy

Bar Jak u Mamy jest wyjątkowy pod względem lokalizacji, bo mieści się we wnętrzach przedwojennego baru Bywalec przy ulicy św. Wincentego 11/1b.

Już od prawie 12 lat karmi nie tylko mieszkańców Wrocławia, bo licznie odwiedzają go również turyści.

W menu znajdziecie wszystko to, co powinno być w domowej jadłodajni: od gołąbków, schabowego i naleśników po pierogi w wielu wariantach. Dostępne są zestawy dnia, za które zapłacicie w granicach 18-24 zł. Obiad z baru Jak u Mamy zamówicie również z dowozem za pomocą serwisów Pyszne.pl oraz Uber Eats.

5. Bar mleczny Domowe obiady

źródło: facebook bar domowe obiady

Bar Domowe obiady serwuje typową polską kuchnię i przekonuje, że smakami swoich potraw może konkurować z waszą mamą i babcią. Jest czynny krótko, bo tylko od godziny 12:00 do 17:30 i każdego dnia aktualizuje swoje menu. Zawsze możecie liczyć na zupę, minimum sześć propozycji dań głównych oraz na domowe naleśniki oraz pierogi. Jest też zestaw dnia w cenie 30-34 zł, który obejmuje porcję zupy i drugie danie z surówką.

FOODIE