Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Gdyńska restauracja Muszla rozdaje pizzę potrzebującym lekarzom i pielęgniarkom

Ten wyjątkowy gest z pewnością wspomoże pracowników szpitali.
.get_the_title().

Przy obecnym ograniczeniu możliwości jadania w restauracjach pozostaje nam tylko opcja zamówienia jedzenia na wynos z dowozem bądź odbiorem osobistym. Gdyńska restauracja Muszla, oprócz oferowania posiłków na wynos, postanowiła wspomóc także lekarzy i pielęgniarki z pobliskiego Szpitala Miejskiego.

„Kochani, sytuacja jest trudna, nie będziemy tego ukrywać. Ale naszych problemów nie da się nawet w części porównać do tego, z czym zmaga się teraz służba zdrowia. Dlatego w związku z zamknięciem lokali gastronomicznych postanowiliśmy wykorzystać nasze możliwości tak, żeby chociaż trochę pomóc w tych trudnych chwilach” – czytamy na Facebooku restauracji.

Personel medyczny oraz lekarze każdego dnia mogą liczyć na 10 darmowych pizz, które będą do odbioru przed lokalem – ograniczy to bezpośredni kontakt.

źródło: fanpage Muszla

Właściciele Muszli przedyskutowali swój pomysł z Ordynatorem Izby Przyjęć Szpitala Miejskiego w Gdyni, który całkowicie poparł ich działania. Dodał, że taka pomoc jest bardzo potrzebna, ponieważ lekarze często nie mają czasu, by samodzielnie przygotować posiłek. „Zachęcamy więc też pozostałe restauracje: jeśli macie zapasy i możecie jakkolwiek pomóc, dołączcie do nas i podzielcie się!” – pisze Muszla. Klienci chwalą inicjatywę restauracji, a sam post został udostępniony już prawie 3 tys. razy.

W rezultacie w ciągu jednej doby do akcji przyłączyło się jeszcze 11 innych gdyńskich restauracji, pizzerii i kawiarni, które także chcą pomóc potrzebującym szpitalom.

Lista stale się powiększa!

Tekst: Marta Mankiewicz
Zdjęcie główne: fanpage Muszla

FOODIE