Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Gdzie karmią jak w domu? W barze mlecznym! Sprawdźcie, które trójmiejskie bary mleczne warto odwiedzić

Trójmiasto, oprócz wielu polecanych restauracji, neapolitańskich pizzerii i miejsc ze śniadaniami na wypasie, może pochwalić się także kultowymi barami mlecznymi. Które z nich warto odwiedzić?
.get_the_title().

1. Bar Mleczny Słoneczny

Tego baru mlecznego mieszkańcom Gdyni nie trzeba przedstawiać. Bar Słoneczny już od ponad 60 lat mieści się w kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Władysława IV i Żwirki i Wigury. Nie ma dnia, żeby przed barem nie ustawiały się kolejki fanów domowych potraw. W Słonecznym zjecie od samego świtu, bo bar otwiera się już o 6:30 i jest czynny aż do godziny 19:00.

Karmią tam bardzo dobrze, więc nic dziwnego, że gdyński bar jest często i licznie odwiedzany nie tylko przez mieszkańców miasta.

zdjęcie: facebook bar słoneczny
zdjęcie: facebook bar słoneczny

Z porannego menu możecie wybrać jajecznicę, jajka sadzone czy kanapki i urozmaicić je twarożkiem lub pomidorami z cebulą. A co na obiad? Ogórkowa, żurek, rosół, sznycle, placki po cygańsku, gołąbki, kotlety jajeczne…. Moglibyśmy wymieniać jeszcze długo. Ceny zaczynają się od 5 zł za śniadaniową jajecznicę, 8 zł za zupę i 8-10 zł za drugie danie. Bogata jest także oferta surówek oraz deserów, ale to już musicie sprawdzić sami!

2. Bar mleczny Stągiewna

źródło: facebook bar stągiewna

Na domowe obiady w Gdańsku śmiało możecie udać się do baru Stągiewna, który znajduje się na ulicy o tej samej nazwie. Bar mleczny oferuje śniadania, obiadowe dania kuchni polskiej, ale chwali się, że nadąża za wymaganiami gości i zadowoli również wegetarian, wegan i osoby z nietolerancjami pokarmowymi.

źródło: facebook bar stągiewna

W menu m.in. śniadaniowa pasta z makreli, sałatka warzywna czy smażona kiełbaska z cebulką, z zup obowiązkowy rosół i pomidorowa, barszcz ukraiński czy strogonow, a z dań bardziej konkretnych – pieczeń z karkówki, pierś z kurczaka, kapusta zasmażana czy zraz wołowy.

Jednak największym hitem i tak jest schabowy!

3. Bar mleczny Smakosz

źródło: facebook bar smakosz

Gdyński bar Smakosz ma klimat i śmiało można powiedzieć, że przypomina jadłodajnie z czasów PRL, gdzie karmi się nadzwyczaj dobrze. Lokal znajduje się w dzielnicy Chylonia i jest czynny od poniedziałku do soboty.

źródło: facebook bar smakosz

Do wyboru są zawsze dwa dania dnia (w cenie od 20 zł) – m.in. klopsiki w sosie, wątróbka, zarazy, pierogi, jajka sadzone z młodymi ziemniaczkami, a nawet makaron z sosem bolońskim oraz pierogi z jagodami.

Ponadto w Smakoszu możecie zjeść pyszne ciasta i zaopatrzyć się w domowe przetwory.

4. Bar mleczny Długie Ogrody 25

źródło: facebook długie ogrody 25

Rzetelne porcje w dobrej cenie – tak można przedstawić gdański bar mleczny Długie Ogrody 25 mieszczący się w Śródmieściu.

Lokal jest czynny codziennie do godziny 18:00, więc możecie zajść tam także na późny obiad. Codziennie dostępny jest inny zestaw dnia, a menu m.in. zupa jarzynowa, pomidorowa, kotlet jajeczny, karkówka w sosie, dorsz i pierogi w wielu wariantach. Są też propozycje dla dzieci, a wśród nich nuggetsy lub pierś z kurczaka z frytkami.

5. Bar mleczny Kefirek

Domowy obiad jak u mamy zjecie także w barze mlecznym Kefirek, który znajduje się niemal w centrum Sopotu przy Alei Niepodległości.

Mimo lokalizacji w Kefirku nie nie ma paragonów grozy, a ceny są raczej przystępne jak na turystyczny Sopot.

Zjecie pyszną ogórkową, kotlet de volaille, pierś z kurczaka nadzianą pieczarkami i serem, klopsiki, naleśniki czy bezmięsne kotleciki z soczewicy. Jest też oczywiście kompot i szybka obsługa, jak na bar mleczny przystało.

FOODIE