Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Gdzie najlepiej zjeść w Lublinie?

Sprawdźcie, pod którymi adresami znajdziecie najlepsze jedzenie i najciekawszą atmosferę!
.get_the_title().

Perłowa Pijalnia Piwa, Bernardyńska 15A

Perłowa to flagowy lokal lubelskiego browaru Perła. Obsypany nagrodami wyjątkowy lokal projektu studia Projekt Praga mieści się w kompleksie starego Browaru Vetterów w Lublinie i jest zdecydowanie najlepszą miejscówką w mieście na luźne spotkania z przyjaciółmi. W ofercie piwnej znajdziemy szeroki wybór gatunków złotego trunku, z czego niektóre ważone są specjalnie na potrzeby Perłowej. Towarzyszą im wyśmienite dania i doskonałe przekąski do piwa, przygotowywane w duchu slow food. Karta w całości oparta jest na lokalnych, sezonowych produktach, a wszystkie pozycje są ciekawą interpretacją tematu piwa w kuchni – często z wykorzystaniem piwnych półproduktów, takich jak słód czy chmiel.

Stół i Wół, ul. Bramowa 2

W lubelskim zestawieniu nie mogło zabraknąć tej kultowej już knajpy. To pozycja obowiązkowa dla miłośników dobrej kuchni grillowej, w tym dla burgerowych i mięsnych maniaków. Burgery przyrządzane są tu z najlepszej, sezonowanej wołowiny i podawane w kilku klasycznych i autorskich kompozycjach. W karcie znajdziemy też steki, 3 rodzaje tatara i inne mięsne wariacje, np. z chorizo. Stół i Wół również zasługuje na wzmiankę o fajnym, luźnym wystroju. Dużym plusem są też długie godziny otwarcia.

Caffe Trybunalska, Rynek 4

Trybunalska to miejsce kompletne, bo pod jedną nazwą i adresem kryją się tu piekarnia, kawiarnia, koktajlbar, restauracja i pokoje noclegowe. Wszystko mieści się w pięknej kamienicy na Starym Mieście, której wnętrze odnowiono w industrialnym klimacie. Tutejsza restauracja to doskonałe miejsce na niezobowiązujące spotkanie czy wyjście z grupą znajomych. Karta opiera się na produktach sezonowych dostarczanych przez lokalnych dostawców i regionalnych wytwórców. A w niej znajdziemy propozycje współczesnej kuchni europejskiej, czyli dla każdego coś dobrego. Nie zapominając o pozostałych odnogach Trybunalskiej, nie można nie polecić ciasta i pieczywa z Trybunalskiej Piekarni – są obłędne!

Cafe Heca, Hipoteczna 5

Dobrego espresso i innych form kawowego naparu, oraz chwili relaksu, szukajcie w Cafe Heca. To jedna z najprzytulniejszych miejscówek do jakich możecie trafić podczas pobytu w Lublinie. Poza kawą czeka tu na was zawsze duży i smaczny wybór słodkości, wytrawnych przekąsek i wypieków, a przede wszystkim przemiła obsługa, która wprowadza do tego miejsca niepowtarzalny klimat. Do Hecy możecie przynieść swój osobisty kubek – podpisany zawsze będzie czekać na was i na wasze kolejne zamówienia.

Miejsca polecała rodowita lublinianka, Ola Sitańska

FOODIE