Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Gotowi na świetne gastro-deal’e w duchu eko? Aplikacja Foodsi pozwola kupić posiłek z pobliskiej restauracji nawet o 70 procent taniej

Jej działaniu przyświeca idea niemarnowania jedzenia, więc pozwala nam zrobić coś moralnie właściwego i dobrego dla planety poprzez zajadanie się pysznościami za pół ceny. Czy może być lepiej?
.get_the_title().

Aplikacja Foodsi funkcjonuje już od przeszło 3 miesięcy. Bacznie obserwowaliśmy jak jej działalność się rozkręca – na kolejne lokale i restauracje oraz miasta. A kiedy w ostatnich dniach gruchnęła wiadomość, że ich kolejnym nowym partnerem jest Deseo – jedna z najlepszych cukierni w Polsce, uznaliśmy, że pora podzielić się z wami tym dobrem.

Przecież sami nie zjemy tych wszystkich ciastek! Albo, co gorsza – zjedlibyśmy, a przecież sezon bikini dopiero się rozkręca!

Foodsi to nie tylko słodkości, ale przeróżne inne posiłki z lokalnych restauracji, które można zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Jak to możliwe?

Sprawa jest genialna w swej prostocie. Aplikacja Foodsi umożliwia różnym lokalom gastronomicznym wystawienie w niej jedzenia, którego nikt nie zamówił danego dnia.

Pojawia się ono w aplikacji przed zamknięciem restauracji, jako atrakcyjna cenowo oferta dla jej użytkowników.

To, co w pierwszej chwili może się niektórym wydać mało przekonywujące to fakt, że klienci nie mają opcji wyboru tego, czego chcą z menu. Na stół trafia konkretne jedzenie, którego w danym dniu została nadwyżka. Ale jakby się chwilę zastanowić – taka opcja to świetna sprawa! Nie tylko generuje mały dreszczyk emocji związany z tym, co tam nam dzisiaj wpadnie w ręce i do brzucha, ale stwarza to możliwość popróbowania różnych rzeczy, na które może normalnie byśmy się nie zdecydowali.

Ponadto dobrze wiemy jak to w domostwach bywa – krążą legendy, że poprzez wieczorne ustalanie „co dzisiaj zjemy?” rozstaje się co druga para, a co dziesiąta zeszła z głodu, zanim podjęła wspólną decyzję.

Aplikacja Foodsi powstała jednak nie tylko po to by ratować nasze związki, ale głównie po to, by ratować jedzenie przed zmarnowaniem. „Podczas studiów, pracując dorywczo w lokalach gastronomicznych, zaobserwowaliśmy jak wiele zdatnego do spożycia jedzenia marnuje się” – czytamy na fanpage’u Foodsi info od założycieli apki – Kuby, Mateusza i Mikołaja –„Restauracje, piekarnie i kawiarnie często wyrzucają jedzenie, bo nie nadaje się do sprzedaży następnego dnia. Postanowiliśmy pomóc lokalom gastronomicznym walczyć z tym problemem i stworzyliśmy Foodsi”.

Co więc musicie zrobić, żeby przyłączyć się do tej świetnej idei, napełniając jednocześnie swój żołądek i nie pustosząc zanadto portfela? Ściągnijcie aplikację, przy użyciu funkcji lokalizacji GPS wybierzcie jedzenie z pobliskiej restauracji, kupcie je i stawcie się o określonej porze po odbiór, żeby zabrać je do domu.

I smacznego!

Więcej informacji znajdziecie tutaj.
Linki do aplikacji:
iOS- http://tiny.cc/foodsi-ios
Android- http://tiny.cc/foodsi-android

Zdjęcia główne: Instagram @foodsi.pl
Tekst: Kinga Dembińska

FOODIE