Heineken wypuścił na rynek piwo, które, zamiast alkoholu, zawiera marihuanę

Piwo dostępne jest zarówno w wersji z psychoaktywnym składnikiem THC, jak i terapeutycznym CBD.
.get_the_title().

Kalifornijska marka Lagunitas, działająca pod banderą koncernu Heineken, wprowadziła do sprzedaży nowy rodzaj piwa – a właściwie napoju, jako że w ogóle nie zawiera on alkoholu. Zamiast niego w składzie produkty znaleźć można marihuanę.

Źródło: Eater SF

Hi-Fi Hops występuje pod dwiema postaciami – w wersji z THC, czyli psychoaktywnym składnikiem marihuany, odpowiadającym na uczucie bycia na haju, oraz z CBD, zyskującym sobie ostatnio sławę z uwagi na swoje liczne lecznicze właściwości. Hi-Fi Hops dostępne jest w wersji z 10mg THC oraz w odsłonie hybrydowej, zawierającej po 5mg THC i CBD. Ta druga odmiana ma mieć łagodniejszy efekt relaksacyjny i uspokajający.

Źródło: ABX

Swój najnowszy produkt marka Lagunitas wprowadziła na rynek 30 lipca tego roku. Hi-Fi Hops jest na razie dostępny tylko w wybranych punktach w Kaliforni, które zajmują się legalną dystrybucją medycznej marihuany. Puszka napoju kosztuje 8 dolarów (30 złotych). Pomimo wygórowanej ceny, produkt po debiucie zniknął z półek punktów sprzedaży w mgnieniu oka.

Źródło: Business Insider

FOODIE