Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak #gastropomaga w Trójmieście?

„Dobro powraca” to hasło, które często przewija się w ostatnich wpisach restauratorów i komentarzach klientów wspierających akcję #gastropomaga. Coraz więcej lokali gastronomicznych, mimo własnych trudności, decyduje się wesprzeć służbę medyczną i mundurową oraz wielu potrzebujących poprzez dowóz bezpłatnych posiłków.
.get_the_title().

GDYNIA

Muszla Gdynia

Ta unikalna restauracja powstała w zeszłym roku w obiekcie dobudowanym do wyremontowanej słynnej muszli koncertowej w samym sercu Gdyni. Muszla Gdynia, choć tak młoda, była jednym z pierwszych lokali, które rozpowszechniły w Trójmieście akcję #gastropomaga. W ostatnich tygodniach przekazała setki posiłków dla okolicznego personelu medycznego. Właściciele uruchomili również zrzutkę, dzięki której można ich wspomóc finansowo w działaniach pomocowych. Za pośrednictwem jednej z aplikacji można także wykupić posiłek, który zostanie przekazany pracownikom jednego z gdyńskich szpitali.

Browar Port Gdynia

Ten pierwszy browar w 90-letniej historii miasta posiada jedną z największych warzelni wśród minibrowarów w Polsce. W trudnych chwilach ten wyjątkowy lokal skupił się na wsparciu osób bezdomnych, które otrzymują pojemniki z gorącą zupą i kanapki.

Lolo Thai Jolo

Tajska restauracja zdobyła już taką popularność, że jakiś czas temu musiała przenieść się do większego lokalu, dosłownie rzut beretem od starego adresu. Ekipa przygotowuje posiłki dla personelu medycznego.

Monte Verdi Ristorante Pizzeria & Viva la Pizza
Duet zaprzyjaźnionych gdyńskich pizzerii połączył siły i wozi swoje ciepłe włoskie wyroby do personelu medycznego i służb mundurowych.

SOPOT

Restauracja Pieprz

To miejsce tworzone przez ludzi z wielką pasją do gotowania, poszukujących smaków w rodzimej kuchni ze szczyptą pieprzu i aromatów z różnych zakątków świata. Właścicielka wraz z rzeszą pomocników podjęła się wsparcia seniorów oraz służb medycznych i mundurowych. W ostatnich tygodniach lokal przygotował dosłownie lawinę kanapek.

Panaya Thai Restaurant

Jedna z najdłużej działających tajskich restauracji w Sopocie kusi egzotycznymi smakami na samym początku słynnego Monciaka. Pracownicy lokalu dowożą ciepłe posiłki dla personelu medycznego.

Capuccino Cafe Sopot

Działająca od 5 lat kawiarnia na granicy Sopotu i Gdyni nęci kawą, lodami oraz swoimi wypiekami. Ekipa zawozi pyszne paczki z kawą i ciastami, zamówione przez klientów dla gdyńskiego personelu medycznego. Do każdego zamówienia dodaje smakołyki za podobną wartość.

Tapas de Rucola

Kultowy wśród lokalsów i nie tylko sopocki tapas bar łączy hiszpańskie smaki z multikulturową kuchnią. Właściciel zachęca do zakupu bawełnianych wielorazowych maseczek, wspierając w ten sposób zaprzyjaźnioną bywalczynię lokalu, która obecnie utrzymuje się z ich szycia.

GDAŃSK

Chochla

To pierwsza zupiarnia w Trójmieście, w której codziennie można spróbować nowych zup. Oba gdańskie lokale proponują klientom zakup „zawieszonej” zupy dla personelu medycznego oraz dzieci z biedniejszych rodzin, które wraz z zamknięciem szkół straciły dostęp do często jedynego ciepłego posiłku w ciągu dnia. Klienci mogą zamówić zupę dla kogoś ze wspieranych grup przez internet lub osobiście w lokalu podczas odbioru swojego zamówienia.

Manekin

Gdańska filia słynnej toruńskiej sieci naleśnikarni może się zazwyczaj pochwalić długimi kolejkami studentów z okolicznego kampusu i głodomorów z licznych biurowców. Lokal również zdecydował się na wsparcie w formie „zawieszonych” posiłków dla personelu medycznego. Do zamówienia złożonego online ekipa dokłada dodatkowe naleśniki na swój koszt.

Pierogarnia Mandu

Tłumnie odwiedzana pierogarnia pomyślała z kolei o wsparciu najmłodszych, którzy znajdują się w trudniej sytuacji życiowej. Ekipa Mandu zbiera „zawieszone” zamówienia i dowozi je do Gdańskiego Pogotowia Opiekuńczego, które zajmuje się wychowaniem oraz opieką dzieci i młodzieży.

Suavemente

Suavemente, czyli knajpka Sławka, jeszcze do niedawna pachnąca Meksykiem, dzisiaj przyciąga międzynarodowym street foodem. Lokal, w podziękowaniu za ciężką pracę, karmi policjantów na służbie sycącym burrito.

Bar Deptak

Kameralny, stylizowany na bar mleczny Bar Deptak oferuje polskie dania domowe. Lokal postanowił wesprzeć w tym trudnym czasie przede wszystkim seniorów, dla których przygotowuje posiłki. Akcję można wspomóc finansowo, biorąc udział w zbiórce na produkty spożywcze.

SurfBurger

Gdańska sieć burgerowni opatrzona symbolem sympatycznej krowy to kolejny lokal z „zawieszonym” pożywnym wsparciem w postaci swoich kultowych wyrobów. Ekipa wozi przysmaki do placówek medycznych i dokłada od siebie 10 pysznych buł.

Kibicujemy wszystkim lokalom gastronomicznym w utrzymaniu swojego biznesu oraz możliwości dalszego wsparcia służb i osób potrzebujących do końca powszechnej kwarantanny. Trzymamy kciuki za jak najszybszą poprawę sytuacji i odmrożenie w pełni branży gastronomicznej, która ponosi obecnie wielkie straty. I oby dobro wróciło!

Zdjęcia: strony lokali na Facebooku
Tekst: Monika Rogo

FOODIE