Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak radzą sobie poznańscy restauratorzy? Sprawdź sposoby na walkę z kryzysem w gastro

W ostatnich tygodniach rynek gastro zmaga się z ogromnym kryzysem, jednak wielu restauratorów nie załamuję rąk i wymyśla coraz ciekawsze rozwiązania. Zobacz, jak poznańskie lokale radzą sobie z obecną sytuacją.
.get_the_title().

Świeże warzywa? O nie teraz trudno, a kolejki do sklepów odstraszają wielu klientów. W Poznaniu powstała inicjatywa, która pozwala zamówić warzywa z okolicznych ryneczków z dostawą do domu. Ryneczek – ryneczekonline.pl to źródło zawsze świeżych warzyw i kawy od poznańskiego Bike Cafe.

Źródło: Facebook Ryneczek – ryneczeknonline.pl

O dobrą kawę w czasach pandemii trudno, dlatego z ratunkiem przychodzi Kahawa – ta palarnia kawy, kawiarnia i księgarnia dowozi do domu nie tylko ziarna, ale i dobrą literaturę. Uwielbiamy ten pomysł.

Mamy już zapas kawy i warzyw, czego brakuje? Oczywiście wina!

Poznański Tasting Room oferuje starannie wyselekcjonowane wina z dostawą do domu i choć warsztaty, degustacje i kursy wiedzy o winie obecnie się nie odbywają, zakupić możecie książkę, aby samodzielnie się podszkolić lub zapytać właściciela – Maciej z chęcią pomoże wybrać i doradzi.

Źródło: Facebook Tasting Room

Kolejnym miejscem, gdzie kupicie wina i nie tylko są Rarytasy po sąsiedzku. Inicjatywa mieści się w restauracji Twoja Wina, która udostępniła lokal dla sąsiadujących firm i restauracji, aby wspólnie działać. Co tam znajdziecie? Pieczywo od PETIT PARIS Sołacz Piekarnia Wynos, świeżo wyciskane soki od Juice Drinkers, kiszonki wzmacniające odporność od FermentuJEMY, miody od sobotni_miod, napoje naturalne i kombuchę od Woda W Butelce, selekcję win na spokojne wieczory od Wineroom, piwko od Browar Gzub, słodycze gluten free i te z glutenem od Dziewczyny i Słodycze, pieczywo bezglutenowe od Pochleb Piekarnia Bezglutenowa.

Źródło: Facebook Pochleb Piekarnia Bezglutenowa

Mus Instant to inicjatywa, która pozwala kupić gotowe zestawy dań oraz produkty i przepisy, z których możemy samodzielnie skomponować idealną potrawę i poczuć się jak szef kuchni ulubionej restauracji. A jeśli chcecie wybrać idealne gotowe dania z dostawą do domu, polecamy Poznański Festiwal Jedzenia w Domu. Wiele poznańskich restauracji przygotowało dania za 25 zł, które z łatwością możecie zamówić z dowozem lub odbiorem osobistym.

A co dla dzieci?

Family Restaurant & Cafe stworzyła sklep internetowy, w którym możecie kupić wszystko, by zorganizować wymarzoną imprezę – balony, dekoracje, stoły słodkości, ale również domowe obiady i torty. To idealna opcja, by maluchy nie poczuły się poszkodowane w tym trudnym czasie. Ofertę dla dzieci i nie tylko przygotowała również Restauracja Pesto, która w swojej ofercie ma gotowy zestaw do zrobienia pizzy w domu. Chcesz poczuć się jak pizzerman? Do dzieła! Poznański lokal Przyjemność oferuje cooking class online, w paczce otrzymacie nawet “certyfikat domowego piccayolo”!

Źródło: Facebook Family Restaurant & Cafe

Inne pomysły? Catering całodniowy od Blodne & Bikini czy promocja im więcej zamówisz, tym mniej płacisz od Start, trzecia pizza gratis od Pizzeria Frontiera – kreatywność poznańskich restauratorów nie ma końca. #wspieramgastro to jeden z najczęściej używanych hasztagów, dołóż też swoją cegiełkę i wybierz najlepszą ofertę dla siebie!

Zdjęcie główne: facebook Twoja Wina
Tekst: Barbara Morkowska

FOODIE