Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Japońscy foodie tworzą jedzenie inspirowane filmami kultowego studia Ghibli i anime

Trend z hashtagiem #ジブリ飯 w roli głównej, czyli #jedzenieghibli to nowa japońska zajawka na Instagramie – potrawy wprost z kultowego studia Ghibli.
.get_the_title().

Trend z hashtagiem #ジブリ飯 w roli głównej, czyli #jedzenieghibli, opanował japoński Instagram. Potrawy wprost z kultowego studia Ghibli wyglądają zabawnie i uroczo, a zestawione z kadrami z filmów Miyazakiego pokazują oddanie fanów.

W filmach Miyazakiego jedzenie odgrywa ważną rolę, a postaci kochających jeść jest sporo.

Lupin Trzeci w „Zamku Cagliostro” czy postacie z „Ponyo” jadły często i dużo, a reżyser chętnie umieszczał w swoich filmach mnóstwo kulinarnych odniesień. W „Moim sąsiedzie Totoro” pojawia się sporo pięknie przygotowanych bento boxów i scen z gotowaniem w roli głównej, w „Ruchomym zamku Hauru” możemy podziwiać tosty z jajkiem, a ramen – m.in. w „Ponyo”. Ogólnie rzecz biorąc, w filmach studia Ghibli mamy niezły przegląd kuchni japońskiej.

W maju w Muzeum Gibhli skończyła się wystawa “Delicious! Animating Memorable Meals” poświęcona właśnie jedzeniu w filmach studia. Można było na niej zobaczyć jak wygląda proces projektowania potraw oraz jedzących postaci tak, aby oddać ciepło posiłku czy przyjemność jedzenia odczuwaną przez bohaterów.

Na japońskim Instagramie pojawia się coraz więcej zdjęć nawiązujących do jedzenia, które przewinęło się na ekranie i to odwzorowane z niezwykłą precyzją. Zresztą sami zobaczcie:

FOODIE