Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jedno z najlepszych win na świecie dostępne w… Lidlu. I to w bardzo przystępnej cenie

Niemiecki dyskont udowadnia, że dobre wino wcale nie musi kosztować majątku.
.get_the_title().

Niemiecki dyskont udowodnił właśnie, że miłośnicy dobrego wina nie powinni omijać sklepów sieciowych. Ich czerwone wino – Fortezza Dei Colli Chianti Classico Reserva – zdobyło bowiem jedną z 14 złotych nagród w prestiżowym konkursie International Wine Challenge. Konkurs odbywa się w Londynie od 1984 roku i uważany jest za winiarski odpowiednik Oscarów.

Wino Fortezza Dei Colli Chianti Classico Riserva pochodzi z Włoch i jak możemy przeczytać na brytyjskiej stronie Li-la – świetnie pasuje do wieprzowiny, steków oraz indyka. Charakteryzuje je mocny aromat dojrzałych owoców.

Fakt, że nasze wino Chianti Classico Riserva było najtańszym winem w konkursie, a jednak zdobyło złoto, oznacza to, że nasi klienci mogą być pewni, że nie trzeba wydawać majątku na wysokiej jakości wina, np. podczas zbliżającego się Bożego Narodzenia – poinformował Paul Gibson, przedstawiciel brytyjskiego Lidla.

Konkursowa butelka wina kosztuje 6,99 funta, czyli ok. 33 zł. Zła informacja jest taka, że wino póki co, nie jest dostępne w polskich lidlach.

FOODIE