Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kahawa – nowe miejsce w Poznaniu dla miłośników kawy i książek

Kahawa znaczy w języku suahili po prostu kawa. Bo to właśnie ten napój stał się inspiracją do otwarcia tej miejscówki. By podawać kawę najwyższej jakości, właściciele są gotowi pojechać nawet na drugi koniec świata.
.get_the_title().

Kahawa jest owocem wieloletniej pasji właściciela do Afryki – między innymi stamtąd pochodzą ziarna kaw podawanych w lokalu – oraz do książek, którymi zajmował się zawodowo przez ponad 25 lat.

Co wyróżnia Kahawę spośród innych poznańskich lokali? Przede wszystkim wyjątkowa kawa, która jest sprowadzana z plantacji z całego świata i palona w Kahawie. Kupując filiżankę wybranego napoju w tym lokalu, możemy mieć pewność co do jego najwyższej jakości oraz do tego, że wszystko po drodze z plantacji do Poznania odbyło się zgodnie z zasadami sprawiedliwej produkcji. Pyszne ciasta pieczone są na miejscu, a menu właśnie się tworzy na podstawie preferencji klientów. Na półkach stoją starannie wybrane przez właścicieli tytuły literatury polskiej oraz światowej – do poczytania i do kupienia. A jeśli któraś z kaw szczególnie przypadnie nam do gustu, możemy ją nabyć i zabrać ze sobą. Miłośnicy herbat także będą zadowoleni – w ofercie znajdziemy bowiem wyśmienitą białą Silver Needle, zieloną Gold Buddha, a także czarną, jaśminową, earl grey oraz dwie owocowe.

Źródło zdjęcia: Facebook Kahawa

Wnętrze utrzymane jest w prostym i minimalistycznym stylu. Klimat tworzy duży drewniany regał pełen książek oraz doniczki z kawą ustawione na małych okrągłych stolikach. Za koncepcję odpowiada Atelier Starzak Strebicki, które m.in. od kilku lat odpowiada za wygląd i wygodę Placu Wolności podczas Malta Festiwal Poznań. Lokalizacja Kahawy – w sercu miasta, przy Placu Cyryla Ratajskiego nie jest przypadkowa. Właściciel, który niemal od zawsze pracuje w centrum, był świadkiem jego upadku, a teraz sam bierze udział w jego rewitalizacji. Wierzy, że centrum ma siłę przyciągania ludzi.

Źródło zdjęcia: Kahawa Facebook

Jakie książki znajdziemy na półkach Kahawy? Jest to głównie literatura piękna oraz literatura faktu. Nie znajdziemy tam natomiast poradników i mało ambitnych kryminałów. Właściciele pomyśleli także o najmłodszych bywalcach (oraz o ich rodzicach) i przygotowali piękne wydania literatury dziecięcej. Bo chodzi o to, żeby ludzie po prostu lubili spędzać czas w Kahawie. Odpoczywając, czytając, spotykając się z innymi, ale także pracując. A warunki do tego wszystkiego są tam idealne!

FOODIE