Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Koniec Nocnego Marketu. Jeden z najpopularniejszych gastro spotów znika z mapy Warszawy

Niezwykle lubiana i tłumnie odwiedzana miejscówka znika z kulinarnego szlaku stolicy.
.get_the_title().

Od dłuższego czasu czekaliśmy na ogłoszenie daty otwarcia tegorocznego Nocnego Marketu. Niestety, okazuje się, że w tym sezonie ta niezwykle lubiana i tłumnie odwiedzana przez warszawiaków miejscówka zniknie z mapy stolicy.

Przez te kilka miesięcy ratowaliśmy Nocny Market wszystkimi siłami. Do końca mieliśmy nadzieję na powrót na Towarową 3. Z informacji, które udało nam się uzyskać wiemy, że teren dawnych peronów dworca nie zostanie zagospodarowany do końca sezonu i mimo szczerych chęci wszystkich stron zaangażowanych w budowę nowego dworca, zablokowały nas kwestie formalne. Braliśmy pod uwagę, że powrót na Główny może nie dojść do skutku, więc szukaliśmy alternatyw. Znaleźliśmy wiele konkretnych lokalizacji, m.in. należący do miasta teren pod mostem na Agrykoli czy baseny Skry. Po wielu rozmowach i spotkaniach niestety utknęliśmy w martwym punkcie. W każdym przypadku przeszkodą są formalności, które nawet dla nas nie są do końca jasne – mówią w rozmowie z nami organizatorzy.

Wszystko wskazuje jednak na to, że twórcy Nocnego nie zamierzają się poddać ani całkowicie rezygnować z formuły imprezy. Trzymamy za słowo i liczymy na ich szybki powrót na imprezową mapę Warszawy!

Nocny Market działał w Warszawie od 2016 roku. Co tydzień na nieczynnych już peronach dawnego dworca Warszawa Główna mieliśmy okazje spróbować streetowego jedzenia, zrobić tatuaż czy po prostu wychillować się z przyjaciółmi przy wieczornym piwie.

Tekst: AC
Zdjęcia główne: Mirek Kaźmierczak

FOODIE