Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kup miód i zasadź rośliny miododajne dołączone do każdego słoiczka

Smaczne i proekologiczne połączenie. Sadząc nasiona roślin dołączonych do lokalnych miodów ze wsi Sobota, zrobisz coś pożytecznego nie tylko dla pszczół, ale także dla naszej planety.
.get_the_title().

Sobota to wyjątkowa wieś w województwie wielkopolskim, należąca do obszaru Natura 2000. Gospodarstwo pasieczne na terenie Soboty zaczęto budować już w latach 80. ubiegłego wieku. Przez kolejne lata pszczołami opiekowały się następne pokolenia, aż w końcu powstała marka Sobotni Miód.

Jej założyciele produkują ekologiczne miody, a teraz ruszyli z akcją Bee Friendly, której częścią może stać się każdy z nas.

Kupując Sobotni Miód, otrzymujecie przywieszkę wykonaną z papieru z makulatury, która zawiera mieszankę nasion roślin miododajnych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Kochani ‼️ Jest już wiosna a my ruszamy z naszą długo wyczekiwaną akcją BEE FRIENDLY Każdy z Was może stać się jej częścią i to bez wychodzenia z domu! O co chodzi w kampanii Bee Friendly? Od dzisiaj, każdy nasz miód zawiera taką wspaniała przywieszkę! Przywieszka jest wykonana z papieru z makulatury, zawiera mieszankę nasion roślin miododajnych, nie jest w żaden sposób zadrukowana, zdobi ją tylko wytłoczone Sobotnie serce ❤️ Gdy umieścicie ją w wodzie na ok 5 – 7 dni – nasiona wykiełkują. Wtedy przywieszkę przesadzacie do doniczki lub ogródka! Wyrosną z niej rośliny, które sprawią pszczołom radość i dostarczą im pożywienie Od teraz, przy zakupie Sobotniego Miodu możecie nie tylko delektować się pysznym i zdrowym miodem, ale i zrobić coś pożytecznego dla pszczół i całej naszej planety❤️ Już nie możemy się doczekać aż podzielicie się z nami efektami tej akcji i zdjęciami, kwiatów które wyrosną na Waszych balkonach i w ogródkach! Dbajmy o pszczoły, bo one dbają jużo nas ❤️❤️ Rośliny, których nasiona znajdziecie w naszej miododajnej mieszance to m.in; nagietek lekarskibławatek gryka melisafaceliaszałwia len czarnuszka i wiele innych roślin uwielbianych przez pszczoły #beefriendly #sobotni_miod #bees #plants #honey #miód #rośliny #roślinymiododajne #savetheplanet #savethebees #stayhome #pszczoły #dobro #ekologia #ekologiczne #ecofriendly #eco #wspierampolskiemarki #pasieka #beekeeper #beehives #respect #wiosna #wiosnawdomu #ogród #garden #balkon #balcony #inspiration #instagood

Post udostępniony przez Sobotni Miód (@sobotni_miod)

Wśród nasion znajdziecie m.in: nagietek lekarski, grykę, bławatek, melisę, szałtwię, facelię, len czy czarnuszkę.

Aby nasiona wykiełkowały, zawieszkę wystarczy umieścić w wodzie na 5 do 7 dni. Następnie przesadza się ją do doniczki bądź ogródka. Rośliny, które wyrosną, zapewnią pożywnie pszczołom.

Piękna inicjatywa!

Gdy robienie czegoś dobrego dla planety wiąże się ze wspieraniem polskich, rodzinnych firm oraz pysznym i zdrowym miodem, to trzeba to chwalić. W dodatku cała akcja ma jeszcze jeden plus – edukuje nas na temat wagi obecności owadów zapylających w naszym ekosystemie i tego, jak ogromne znaczenie mają dla bioróżnorodności flory danego terenu.

źródło: sobotni miód
źródło: sobotni miód
źródło: sobotni miód
źródło: sobotni miód
źródło: sobotni miód
źródło: sobotni miód

Tekst: Marta Mankiewicz

FOODIE