Lodówka jak dzieło sztuki? Vestfrost Art Collection robią wrażenie

Linia Vestfrost Art Collection sprawdzi się nie tylko w domu, ale również kawiarniach, restauracjach, koktajl barach czy wszystkich innych miejscach, które chcą się wyróżniać. Z lodówek Vestfrost spoglądają David Bowie, Salvador Dali i Anthony Bourdain
.get_the_title().

Vestfrost to duńska marka znana jako producent najwyższej klasy systemów chłodniczych, w tym profesjonalnych chłodziarek do wina. To jedne z najbardziej rozpoznawalnych produktów marki. W Polsce po raz pierwszy urządzenia Vestrost pojawiły się jeszcze w latach 90. Potem na kilkanaście lat firma zniknęła z naszego rynku, żeby powrócić teraz z nową, znacznie bogatszą ofertą i odświeżonym wizerunkiem. W 2008 roku marka została przejęta przez firmę Vestel, giganta w branży AGD. Dzięki wiedzy, zapleczu technologicznemu i potencjałowi produkcyjnemu Vestela, portfolio Vestfrost ciągle rozwija się o nowe kategorie urządzeń. Oprócz chłodziarek do wina, flagowymi produktami aktualnej oferty marki jest AGD w stylu modern retro.

Wszystkie propozycje sygnowane nazwą Vestfrost łączą minimalistyczną stylistykę z zaawansowanymi technologiami oraz praktycznymi funkcjami. 

Nowym projektem marki Vestfrost jest edycja specjalna o nazwie Vestfrost Art Collection. Są to trzy chłodziarko-zamrażarki z linii retro z autorskimi projektami graficznymi fantastycznej malarki Urszuli Clarise. 

Kim jest współautorka linii Vestfrost Art Collection? Urszula Clarise specjalizuje się w malarstwie portretowym, łącząc nasycone barwy z temperamentem prezentowanej postaci. W jej stylu można się doszukiwać nowoczesnego impresjonizmu i pop artu.

Prace mają wyraźnie wyostrzoną kolorystykę, co pozwala podkreślić siłę oraz charakter malowanej osoby, w ten sposób wydobywając jej historię.

Swoim portretem, wprost spod pędzla Urszuli, zachwycił się Sir Richard Branson, założyciel Virgin Group. Wśród innych znanych, sportretowanych przez malarkę osób są między innymi: Margaret Thatcher, Frida Kahlo, Salvador Dali, David Bowie, Clint Eastwood, Leonardo da Vinci, Anthony Bourdain czy Steve Jobs. 

 

Każde z urządzeń łączy intensywną barwę z portretem postaci ważnych dla świata kulinariów, sztuki i muzyki. I tak: z pomarańczowej lodówki spogląda Salvador Dali, z czerwonej David Bowie, a z niebieskiej Anthony Bourdain. Klienci mogą w ten sposób customizować lodówkę, zamieniając jednocześnie swoją kuchnię w galerię sztuki. Produkty, zaprezentowane po raz pierwszy na targach 4 Design Days w Katowicach, z miejsca podbiły serca zwiedzających.

Urządzenia marki Vestfrost stanowią połączenie oryginalnej linii projektowej, kojarzącej się z latami 50. ubiegłego wieku, z technologiami pochodzącymi zdecydowanie z XXI wieku.

Cechy rozpoznawcze całej serii to ciekawe kształty, odważna kolorystyka i wyszukane detale. Prawdziwe bogactwo kryje się jednak we wnętrzu urządzeń. Chłodziarko-zamrażarki posiadają funkcję No Frost Multi, która zapobiega nie tylko osadzaniu się szronu i lodu, ale gwarantuje również równomierne chłodzenie oraz mrożenie żywności. Produkty nie wysychają, są dłużej świeże, zachowują swoje właściwości i kolorystykę. Oprócz tego urządzenia wyposażone są w jonizator Ion Tech, która usuwa nieprzyjemne zapachy oraz cząsteczki kurzu z wnętrza chłodziarki, a także szufladę z regulacją wilgotności przeznaczoną na mięso i ryby.

W szufladzie do przechowywania świeżych warzyw i owoców znajduje się natomiast filtr pochłaniający etylen – uwalniany naturalnie podczas dojrzewania roślin.

Dzięki temu, produkty dłużej pozostają świeże, zachowując swoje walory smakowe. Chłodziarko-zamrażarki sterowane są elektronicznie i wyposażone w energooszczędne oświetlenie LED. We wnętrzu, oprócz szuflad i pojemników, znajdziemy również specjalne uchwyty na butelki oraz składaną półkę teleskopową, po złożeniu której bez problemu można schować do lodówki tort lub wysoki garnek. 

źródło: materiały prasowe Vestfrost

 

FOODIE