Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Lodówka jak dzieło sztuki? Vestfrost Art Collection robią wrażenie

Linia Vestfrost Art Collection sprawdzi się nie tylko w domu, ale również kawiarniach, restauracjach, koktajl barach czy wszystkich innych miejscach, które chcą się wyróżniać. Z lodówek Vestfrost spoglądają David Bowie, Salvador Dali i Anthony Bourdain
.get_the_title().

Vestfrost to duńska marka znana jako producent najwyższej klasy systemów chłodniczych, w tym profesjonalnych chłodziarek do wina. To jedne z najbardziej rozpoznawalnych produktów marki. W Polsce po raz pierwszy urządzenia Vestrost pojawiły się jeszcze w latach 90. Potem na kilkanaście lat firma zniknęła z naszego rynku, żeby powrócić teraz z nową, znacznie bogatszą ofertą i odświeżonym wizerunkiem. W 2008 roku marka została przejęta przez firmę Vestel, giganta w branży AGD. Dzięki wiedzy, zapleczu technologicznemu i potencjałowi produkcyjnemu Vestela, portfolio Vestfrost ciągle rozwija się o nowe kategorie urządzeń. Oprócz chłodziarek do wina, flagowymi produktami aktualnej oferty marki jest AGD w stylu modern retro.

Wszystkie propozycje sygnowane nazwą Vestfrost łączą minimalistyczną stylistykę z zaawansowanymi technologiami oraz praktycznymi funkcjami. 

Nowym projektem marki Vestfrost jest edycja specjalna o nazwie Vestfrost Art Collection. Są to trzy chłodziarko-zamrażarki z linii retro z autorskimi projektami graficznymi fantastycznej malarki Urszuli Clarise. 

Kim jest współautorka linii Vestfrost Art Collection? Urszula Clarise specjalizuje się w malarstwie portretowym, łącząc nasycone barwy z temperamentem prezentowanej postaci. W jej stylu można się doszukiwać nowoczesnego impresjonizmu i pop artu.

Prace mają wyraźnie wyostrzoną kolorystykę, co pozwala podkreślić siłę oraz charakter malowanej osoby, w ten sposób wydobywając jej historię.

Swoim portretem, wprost spod pędzla Urszuli, zachwycił się Sir Richard Branson, założyciel Virgin Group. Wśród innych znanych, sportretowanych przez malarkę osób są między innymi: Margaret Thatcher, Frida Kahlo, Salvador Dali, David Bowie, Clint Eastwood, Leonardo da Vinci, Anthony Bourdain czy Steve Jobs. 

 

Każde z urządzeń łączy intensywną barwę z portretem postaci ważnych dla świata kulinariów, sztuki i muzyki. I tak: z pomarańczowej lodówki spogląda Salvador Dali, z czerwonej David Bowie, a z niebieskiej Anthony Bourdain. Klienci mogą w ten sposób customizować lodówkę, zamieniając jednocześnie swoją kuchnię w galerię sztuki. Produkty, zaprezentowane po raz pierwszy na targach 4 Design Days w Katowicach, z miejsca podbiły serca zwiedzających.

Urządzenia marki Vestfrost stanowią połączenie oryginalnej linii projektowej, kojarzącej się z latami 50. ubiegłego wieku, z technologiami pochodzącymi zdecydowanie z XXI wieku.

Cechy rozpoznawcze całej serii to ciekawe kształty, odważna kolorystyka i wyszukane detale. Prawdziwe bogactwo kryje się jednak we wnętrzu urządzeń. Chłodziarko-zamrażarki posiadają funkcję No Frost Multi, która zapobiega nie tylko osadzaniu się szronu i lodu, ale gwarantuje również równomierne chłodzenie oraz mrożenie żywności. Produkty nie wysychają, są dłużej świeże, zachowują swoje właściwości i kolorystykę. Oprócz tego urządzenia wyposażone są w jonizator Ion Tech, która usuwa nieprzyjemne zapachy oraz cząsteczki kurzu z wnętrza chłodziarki, a także szufladę z regulacją wilgotności przeznaczoną na mięso i ryby.

W szufladzie do przechowywania świeżych warzyw i owoców znajduje się natomiast filtr pochłaniający etylen – uwalniany naturalnie podczas dojrzewania roślin.

Dzięki temu, produkty dłużej pozostają świeże, zachowując swoje walory smakowe. Chłodziarko-zamrażarki sterowane są elektronicznie i wyposażone w energooszczędne oświetlenie LED. We wnętrzu, oprócz szuflad i pojemników, znajdziemy również specjalne uchwyty na butelki oraz składaną półkę teleskopową, po złożeniu której bez problemu można schować do lodówki tort lub wysoki garnek. 

źródło: materiały prasowe Vestfrost

 

FOODIE