Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Makaron w kolorach grzywy jednorożca, który przyrządzisz się z naturalnych składników

Po kolorowym unicorn latte i tęczowych tostach nadszedł czas na makaron spod znaku jednorożca.
.get_the_title().

Wszystko zaczęło się od unicorn latte – na widok kawy we wszystkich kolorach tęczy użytkownicy Instagrama dostawali oczopląsu. Później pojawiły się m.in. tosty z zapiekanym serem w kolorach grzywy jednorożca oraz kolejne podobne potrawy i napoje. Tym, co łączy wszystkie te produkty, jest niestety chemiczny skład.

W końcu jednak ktoś wymyślił danie spod znaku jednorożca, które jest w pełni naturalne i zdrowe, czyli unicorn noodles.

Można je przygotować z białego lub ryżowego makaronu. Kolor uzyskuje się, barwiąc go fioletową kapustą, którą gotuje się w dużym garnku aż zacznie wydzielać kolor. Makaron moczy się w naparze, pozostawiając go tam na 5-10 minut. Proporcja ilości wody do kapusty ma wpływ na intensywność barwy.

Odcienie różu, fioletu i błękitu uzyskuje się, skraplając zabarwiony już makaron sokiem z cytryny.

Proces ma silne podstawy naukowe. Dodając kwas do purpurowego makaronu, pigment zawarty w wywarze z kapusty – antocyjan – zmienia kolor.

Źródło: Huffington Post

Just saw these!! I'm going to make them haha #foodgoals #unicornnoodles #natural #ricenoodles #healthyfood #always

Post udostępniony przez Johnny Rogers (@johnnyrecklessrogers)

Wg badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Samsung (źródło tutaj) osoby, które odżywiają się zdrowo częściej gotują i jedzą posiłki przyrządzone w domu. 60 procent osób z tej samej grupy kupuje dużo świeżych owoców i warzyw, dlatego tak ważne jest nie tylko to w jaki sposób gotujemy, ale także jak przechowujemy żywność. Lodówka Food ShowCase ułatwi zdrowe odżywianie i dostosuje się do stylu życia domowników

Możemy zaplanować, które produkty będą na wyciągnięcie ręki – najlepiej te zdrowie i bogate w składniki odżywcze, dzięki czemu rzadziej będziemy sięgać po niezdrowe przekąski.

Dzięki podwójnym drzwiom można przechowywać produkty w dwóch niezależnych strefach. Technologia Food ShowCase wprowadza porządek, a nowatorski podział na drzwi i część wewnętrzną lodówki otwiera więcej możliwości rozmieszczenia produktów. Otwierając pierwsze drzwi, mamy dostęp do produktów po które sięgamy najczęściej. Drugie drzwi otwierają przed domownikami obszerną i ergonomicznie zaprojektowaną przestrzeń, gdzie na składanych półkach i w pojemnych szufladach znaleźć można produkty o różnych rozmiarach i kształtach. Lodówka FOOD SHOWCASE to również nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo oraz lepsze utrzymanie optymalnej temperatury chłodzenia, by przechowywana żywność dłużej zachowowywała świeżość i smak.

FOODIE