Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Mamy trzecią gwiazdkę Michelin. Gratulacje dla Bottiglieria 1881!

Najnowsza edycja Przewodnika Michelin przyznała trzecią gwiazdkę na polskiej scenie gastronomicznej – to szczególne wyróżnienie otrzymała krakowska Bottiglieria 1881.
.get_the_title().

Coroczne wydanie Przewodnika Michelin powoduje wzrost emocji u szefów kuchni na całym świecie. Umieszczenie restauracji na kartach publikacji gwarantuje ogromną popularność lokalu, lecz przede wszystkim jest najwyższym wyrazem uznania dla podawanych w nim potraw. Wśród polskich foodies najsilniej zawrzało w 2013 roku, gdy Wojciech Modest Amaro zdobył pierwszą w Polsce gwiazdkę dla Atelier Amaro. Trzy lata później Michelin odznaczył kolejną gwiazdką warszawską restaurację Senses.

Źródło: fanpage Bottiglieria 1881

Oba lokale ze stolicy od czasu otrzymania nagrody utrzymują swoje gwiazdki, jednak w zeszły piątek do grona najlepszych w Polsce dołączyła krakowska winiarnia Bottiglieria 1881, w której kuchni rządzi Przemysław Klima.

Źródło: fanpage Bottiglieria 1881

Bottiglieria oferuje zarówno dania z karty, jak i specjalne menu degustacyjne. Stawia przede wszystkim na wykorzystanie sezonowych i regionalnych produktów, które umiejętnie łączy z dostępnymi tutaj ponad 400 rodzajami win. Składniki pozyskiwane są od małych, lokalnych dostawców, stosujących dawne i tradycyjne techniki przy wytwarzaniu swoich wyrobów.

Źródło: fanpage Bottiglieria 1881

„Utalentowany szef kuchni Przemysław Klima, po prawie dekadzie nieobecności wrócił do rodzinnego miasta, gdzie wykorzystuje najlepsze polskie spiżarnie w swoich kreatywnych, nowoczesnych potrawach. Kameralne, stuletnie piwnice w sercu Kazimierza stanowią odpowiednie tło” – uzasadnili swoją decyzję inspektorzy Michelin. Szef kuchni przy komponowaniu dań chętnie sięga po nasze lokalne dobroci, takie jak czosnek niedźwiedzi, dzika róża, pasternak czy rokitnik. Tworzy z nich małe cuda, którym zdecydowanie trudno się oprzeć.

Źródło: fanpage Bottiglieria 1881

Jeśli macie chęć skosztować potraw z trzeciej gwiazdkowej restauracji w Polsce, nie czekajcie za długo. Podejrzewamy, że wkrótce czas oczekiwania na stolik może znacznie się wydłużyć! Gratulujemy wszystkim trzem „gwiazdkowym” lokalom oraz krakowskim i warszawskim restauracjom, które uzyskały wyróżnienie Bib Gourmand, nagradzające najlepszy stosunek jakości do ceny: Alewino, Brasserie Warszawska, Butchery and Wine, Kieliszki na Hożej, Szóstka, Fiorentina i Zazie.

Źródło: fanpage Bottiglieria 1881

Tekst: KG
Zdjęcie główne: fanpage Bottiglieria 1881

FOODIE