Najlepsze miejscówki nad Wisłą latem 2019

Początek sezonu był mocno kłopotliwy dla właścicieli nadwiślańskich barów – okazało się, że Cud nad Wisłą czy Pomost 511 musiały zakończyć swoją długoletnią działalność. Na szczęście w dalszym ciągu mamy sporo starych i nowych miejsc, w których polecamy spędzać czas podczas letnich wieczorów. W końcu jak wakacje w Warszawie, to tylko nad Wisłą!
.get_the_title().

Paloma nad Wisłą

Źródło: fanpage Paloma nad Wisłą

Miejsce otwarte niecałe dwa miesiące temu w budynku pawilonu MSN już podbiło serca warszawiaków. Z pewnością przyczyniły się do tego przepiękny taras z widokiem na Bulwary, szeroki wybór szprycerów (w tym ten autorski na bazie tequili – polecamy!) i przepyszne tacosy z dorszem w panko i grillowanym ananasem.

Dodatkową zaletą jest bliskość wystawy Muzeum Sztuki Nowoczesnej – wystarczy przejść przez szklane drzwi, by podziwiać prace współczesnych artystów.

Ewentualnie można spojrzeć w górę i podziwiać przepiękną, kolorową instalację na suficie, słynną już na całym Instagramie. Innymi słowy: coś dla ciała, coś dla ducha.

WIR

Źródło: fanpage WIR

WIR kulturalnie zacumował niedaleko Mostu Poniatowskiego i od razu zaskoczył szeroką ofertą kulturalno-rozrywkową. Na tej barce nie będziecie się nudzić – spójrzcie tylko na miesięczny rozkład jazdy i uwzględnijcie wszystkie wirowe wydarzenia w swoich letnich kalendarzach.

Koncerty jazzowe, kina plenerowe, imprezy, a także chillowa seria niedzielnych niemelanży organizowana we współpracy z Faktorią Win.

W eventowym wirze nie zabrakło też miejsca na ofertę gastronomiczną, więc spokojnie możecie spędzić tutaj połowę wakacji.

Plac Zabaw

Źródło: fanpage Plac Zabaw

Podczas wakacji warto pielęgnować ze szczególną troską swoje wewnętrzne dziecko i spędzić dużo czasu na Placu Zabaw. Są leżaczki, bardzo dużo zieleni, piękny widok na Wisłę, mnóstwo jedzenia i picia wokół.

O wasze dobre samopoczucie zadbają regularne gościnne występy Klubu Komediowego na scenie plenerowej.

Z wydarzeń kulturalnych zdarzają się takie egzotyki jak koncerty saharyjskiego rocka, litewskich pieśni ludowych, chasydzkiego free jazzu i rapu z Raszyna. Wszystko za darmo i na świeżym powietrzu. Bardzo to lubimy!

Przystań Nowa Fala

Źródło: fanpage Przystań Nowa Fala

Meldujcie się na tym pokładzie! To idealne miejsce, by zjeść romantyczną kolację z widokiem na drugi brzeg, ale też szaleć nocami na przestrzennym parkiecie. Z Nowej Fali odpływają też kilkuosobowe łódki i motorówki, które można zarezerwować na około godzinny rejs po Wiśle. Przystań wyposaży was w prowiant na czas podróży, co byście nie umarli z głodu i miło spędzili czas w gronie przyjaciół.

Lunapark

Źródło: fanpage Lunapark

Na otwarcie Lunaparku przy Wale Miedzeszyńskim czekaliśmy kilka długich tygodni – było warto, bo to projekt nie byle jaki. W skład tego sezonowego wakacyjnego miasteczka wchodzą znane i lubiane z poprzedniej lokalizacji Hocki Klocki, zupełnie nowa klubokawiarnia Wata Cukrowa i młodszy brat uwielbianego przez wszystkich Nocnego Marketu – Mini Market.

Całość ukryta jest w namiocie cyrkowym, w środku znajdziecie też klasyczną karuzelę z konikami i sporo huśtawek.

W latach 70. teren obecnie zajmowany przez Lunapark przeznaczony był na baseny miejskie z częścią wypoczynkową – odpoczywały tu prawdziwe tłumy. Nawiązując do tej pięknej tradycji, wybawcie się, wytańczcie i pojedzcie dobrze pod tym adresem!

Źródło: fanpage Minimarket

Życzymy pięknej pogody przez całe lato, by móc jak najwięcej czasu spędzić nad Wisłą!

Tekst: KG
Zdjęcie główne: fanpage Plac Zabaw

FOODIE