Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepszym tegorocznym zdjęciem z jedzeniem w roli głównej została chińska uczta makaronowa

Chiński fotograf zdobył tytuł Fotografa 2019 roku na corocznej gali Pink Lady® Food Photographer, która skupia się wokół zdjęć o tematyce ściśle związanej z jedzeniem. Zobaczcie resztę finalistów.
.get_the_title().

Jianhui Liao zatytułował nagrodzone zdjęcie „Cauldron Noodles”, a biesiadników uchwycił podczas obchodów urodzin starożytnej chińskiej bogini Nüwa uważanej za stwórczynię ludzkości. Celebracja miała miejsce w północnej prowincji Chin, Hebei, w okręgu Shexian.

Zdjęcie przedstawia grupę mieszkańców w strojach z czasów chińskiej dynastii Qing, która gromadzi się w południe wokół dużego garnka z makaronem.

ŹRÓDŁO: Jianhui Liao,
Cauldron Noodles

Zrobiona aparatem cyfrowym Sony A7R II fotografia pokonała 9 tys. zdjęć z 77 krajów.

Liao otrzymał nagrodę w wysokości 5 tys. funtów. Zdjęcie wygrało również w kategorii Food for Celebration.

Liao to zasłużony zwycięzca, który pokazał miejscową ludność w pięknych kolorowych ubraniach i nakryciach głowy, ciesząc się przy tym ich makaronową ucztą. Zdjęcie wyróżniało się od reszty w sposobie, w jaki Liao udokumentował temat: piękną i klimatyczną ucztę lokalnej społeczności. Konkurencja była zacięta, zgłoszono 9 tys. zdjęć z 77 krajów – to więcej zgłoszeń i więcej krajów niż kiedykolwiek wcześniej – a ich poziom był naprawdę fenomenalny – powiedział jeden z jurorów.

ŹRÓDŁO: Shafayet Hossain Apollo,
Hindu Devotees
źródło: Debdatta Chakraborty,
Rishu Kesarwale

Doroczny konkurs Pink Lady Food Photographer po raz pierwszy odbył się w 2011 roku. Każdy może wziąć w nim udział – zarówno profesjonalista, jak i amator, bez względu na wiek.

Najlepsze zdjęcia wybierane są w kilku kategoriach, a każda z nich skupia się wokół kultury jedzenia – od stylizowanych potraw, przez zdjęcia rodzin jedzących razem na różnych uroczystościach, aż po ukazanie jedzenia w innowacyjnym wydaniu.

ŹRÓDŁO: Kazi Mushfiq,
Harvesting Gold
ŹRÓDŁO: Andrew Newey,
Pumpkins At Sunrise

„Najbardziej prestiżowe nagrody w branży” – tak o konkursie mówi The Independent. „Jeden z najbardziej szanowanych i kreatywnych konkursów fotograficznych na świecie” – dodaje jeden z fotografów. Pink Lady Food Photographer to pomysł Caroline Kenyon.

Zdjęcia finalistów możecie zobaczyć tutaj.

źródło: aimee Twigger,
Drying Pasta
ŹRÓDŁO: Michael Hedge,
Broken Egg
źródło: Tiree Dawson, Preparing For The Nightshift
ŹRÓDŁO: Elise Humphrey,
Ramadan
ŹRÓDŁO: sanghamitra Sarkar,
Bonda Tribe

Tekst: Marta Mankiewicz

FOODIE