Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Niesamowite zdjęcia pokazują, co dzieci z całego świata jedzą w ciągu jednego tygodnia

Potrafilibyście przypomnieć sobie wszystko to, co zjedliście w ciągu tygodnia? A gdyby przyszło wam to potem jeszcze sfotografować? Gregg Segal pokazał, co w ciągu całego tygodnia zjadają dzieci z różnych krajów.
.get_the_title().

Gregg Segal studiował fotografię na California Institute of the Arts, a jego prace nieraz zostały docenione przez American Photography, The New York Press Club, Newsweek czy The Independent.

Zdjęcia Gregga charakteryzuje mocny kontrast, który ma przykuwać uwagę i wywoływać refleksję wśród oglądających.

Trzy ostatnie lata swojej pracy Segal poświęcił na odwiedzenie takich krajów jak USA, Indie, Malezja, Niemcy, Francja, Włochy, Senegal, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Brazylia w celu stworzenia niepowtarzalnej sesji artystycznej z dziećmi w roli głównej, którą następnie wydał w postaci albumu.

Ademilson Francisco Dos Santos, 11, Vo De Almas, Goi’s, Brazil, Gregg Segal
Anchal Sahani, 10, Chembur, Mumbai, India, Gregg Segal

Fotograf pokazał, co dzieci z różnych zakątków świata jedzą w ciągu siedmiu dni, jak wygląda ich codzienna dieta i kulinarne przyzwyczajenia.

Henrico Valias Sant`anna De Souza Dantas, 10, Brasilia, Brazil, Gregg Segal
Kawakanih Yawalapiti, 9, Upper Xingu region of Mato Grosso, Brazil
Siti Khaliesah Nataliea Muhamad Khairizal, 9, Kuala Lumpur, Malaysia, Gregg Segal

Na zdjęciach można zobaczyć dzieci z różnych kultur ubrane w narodowe stroje, mundurki szkolne bądź codzienne ubrania. Otaczają je lokalne przysmaki.

W ten sposób fotograf zwrócić uwagę na ilość pożywienia i różnorodność tygodniowego jadłospisu na świecie i sprawić, że społeczeństwo stanie się bardziej świadome swoich nawyków żywieniowych.

Kiedy globalizacja zmienia nasze relacje z jedzeniem, warto skupić się na dzieciach, ponieważ nawyki żywieniowe, które powstają, gdy jesteśmy młodzi, trwają całe życie i często prowadzą do późniejszych problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca, choroby serca i rak jelita grubego – mówi fotograf.

Meissa Ndiaye, 11, Dakar, Senegal, Gregg Segal
Tharkish Sri Ganesh, 10, And Mierra Sri Varrsha, 8, Kuala Lumpur, Malaysia, Gregg Segal
Sira Cissokho, 11, Dakar, Senegal, Gregg Segal

Segal umieścił swe fotografie w albumie „Daily Bread: What Kids Eat Around the World”. Pomysł na książkę zrodził się, gdy Gregg zobaczył, ile żywności marnuje się w rodzinach jego przyjaciół i sąsiadów – po części było to też jedzenie niedojadane przez najmłodszych. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in. 9-letniego Kawakaniha, członka plemienia Yawalapiti, który mieszka w Parku Narodowym Xingu w Amazonii, a także 10-letnią Anchal Sahanl mieszkającą wraz z rodziną w blaszanej chatce w Bombaju.

Każde zdjęcie jest żywe, kontrastowe i przyciąga uwagę oglądającego, który patrząc na jedno ze zdjęć, ma ochotę porównać je z kolejnym.

Cooper Norman, 12, Altadena, California, U.S, Gregg Segal
Isaiah Dedrick, 16, Long Beach, California, U.S, Gregg Segal
Rosalie Durand, 10, Nice, France, Gregg Segal

Zdjęcie główne: Gregg Segal
Tekst: Marta Mankiewicz

FOODIE