Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nocny Market – Ostatni Weekend na Głównym!

Jeśli jesteście oddanymi fanami Nocnego Marketu albo z jakiegoś powodu jeszcze nigdy nie udało się wam tam trafić, to nie może was zabraknąć w najbliższy weekend na Dworcu Głównym, gdzie kulinarny festiwal odbędzie się po raz ostatni przy ul. Towarowej 3, kończąc tym samym 14. października swoją trzyletnią działalność w dotychczasowej lokalizacji.
.get_the_title().

Pożegnanie Nocnego Marketu rozpocznie się w piątek 12 października o godzinie 17:00 i potrwa do niedzieli 14 października do godziny 23:00. Mamy więc trzy wieczory, by nacieszyć się uwielbianym przez warszawiaków klimatem streetfoodu, zgrabnie wkomponowanego w kolejową architekturę.

Poza jedzeniem czekają na was świetnie zaopatrzone drink bary, sklep z mydłami naturalnymi i salon barberski. Nie zabraknie też grającej do późnych godzin nocnych muzyki.

Ponieważ letnie temperatury to już niestety tylko wspomnienie, organizatorzy przygotowali dla ciepłolubnych grzybki grzewcze i grzane wino.

materiały prasowe organizatorów, for. Mirek Kaźmierczak

Szykujcie już podniebienia na słynne naleśniki owinięte pachnotką z Vietnamki, sporą porcję wołowiny do dostania w Pastrami Deli, tłuściutkiego aż palce lizać langosza od Myri&Gustaw czy idealnie francuskiego naleśnika do zjedzenia oczywiście o północy (Paris Minuit), i wiele innych pyszności.

Przypominamy, że Nocny Market odbywa się na Dworcu Głównym od 2016 roku. W tym sezonie jego obecność pod tym adresem stanęła pod dużym znakiem zapytania, jednak z uwagi na przedłużenie prac mających na celu przywrócenie ruchu kolejowego na peronach, organizatorom udało się wynegocjować jeszcze jeden rok działalności pod starym adresem.

materiały prasowe organizatorów, fot. Mirek Kaźmierczak

Inicjatywa została wyróżniona m.in. w plebiscycie Best of Warsaw, Nocne Marki – Aktivist oraz nominacjami do Wdech 2016 – Co Jest Grane i Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy.

Jako pierwsza tego typu impreza w Polsce, przez trzy lata cieszyła się niesłabnącą popularnością, a odwiedzających nie odstraszały nawet długie kolejki do poszczególnych foodtrucków i trudności ze znalezieniem miejsca do siedzenia. Nocny Market był też świadkiem wielu udanych kulinarnych debiutów czy pop-upów.

Nowa lokalizacja nie jest jeszcze znana, a na jej ogłoszenie czekamy z niecierpliwością. Mamy nadzieję, że kolejny adres umożliwi stworzenie równie fantastycznej atmosfery, która przyciągnie tysiące gości także w przyszłym roku.

materiały prasowe organizatorów, fot. Mirek Kaźmierczak

Tekst: Konstancja Gierba

FOODIE