Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nowa dieta z lodami pozwala zrzucić zbędne kilogramy i oczyścić organizm

Czy lody mogą pomóc zrzucić zbędne kilogramy i oczyścić organizm? Okazuje się, że tak. Jednak nie wszystkie i nie w dowolnych ilościach.
.get_the_title().

Na wstępie sprostujmy zasadniczą kwestię – lodowa dieta, o której robi się głośno w Stanach, nie polega na bezkarnym objadaniu się lodami i tylko lodami. Choć teoretycznie możliwa jest utrata wagi przy przyjmowaniu kalorii jedynie z lodów w ilości mniejszej niż dzienne zapotrzebowanie organizmu, to, mając na uwadze obecne w ich składzie tłuszcz i cukier, a także brak wartości odżywczych, takich jak witaminy czy błonnik, nie byłaby to najzdrowsza kuracja dla naszego organizmu. O co więc chodzi z dietą lodową?

Tak jak w każdym rozsądnym systemie żywienia chodzi o umiar, zbalansowane posiłki i aktywność fizyczną, które uzupełnione są o codzienne spożywanie lodów. Dzięki nim organizm spali więcej kalorii niż przyswoi, wskazują na to badania opublikowane na łamach amerykańskiego Prevention Magazine.

Oczywiście nie wszystkie rodzaje lodów sprawdzą się w tej roli. W lodowej diecie można spożywać sorbety i lody mleczno-owocowe. Przynajmniej jeden z posiłków w diecie, której założeniem jest 1500 kcal dziennie, ma zawierać tego typu lody bez dodatku cukru i tłuszczu. Dzienna dawka dla kobiet to 1 porcja lodów (mniej więcej filiżanka; ok 250 kcal), dla mężczyzn 1 1/2 porcji.

Sekretem lodowej diety ma być dostarczanie wapnia zawartego w mlecznej odmianie tego smakołyku. Gdy organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości wapnia, komórki tłuszczowe stymulowane są do magazynowanie tłuszczu i stają się większe.

Ponadto niska temperatura lodów ma szybciej zaspokajać pragnienie zjedzenia czegoś słodkiego.

Domowe lody, bo najlepiej po takie sięgać, można dodatkowo wypełnić składnikami o właściwościach oczyszczających. Zróbcie je na kefirze, maślance, z dodatkiem superfoodsów czy popularnego ostatnio w kulinariach węgla aktywnego.

Lodówkę do zabudowy Samsung docenią zarówno miłośnicy stylu, jak i kulinarnych eksperymentów. Linia do zabudowy została wyposażona w wiele funkcjonalnych rozwiązań i stylowe detale. Technologia pełnego No Frost eliminuje powstawanie wewnątrz urządzenia szronu, dzięki czemu niepotrzebne jest czasochłonne rozmrażanie lodówki. Twin Cooling Plus™ to system, dzięki któremu żywność dłużej zachowuje świeżość i apetyczny wygląd. Technologia Space Max z kolei zwiększa pojemność, zachowując jednak takie same wymiary zewnętrzne urządzenia. Samsung zadbał również o nowoczesny design i estetykę wykończenia. Srebrny wyświetlacz i eleganckie półki z hartowanego szkła z metalowym wykończeniem idealnie komponują się z metalowym panelem, który eliminuje wahania temperatury wewnątrz urządzenia.

Technologia Twin Cooling to rozdzielenie cyrkulacji powietrza pomiędzy chłodziarką, a zamrażalnikiem. Dzięki temu zapachy nie przenoszą się między komorami, a produkty zachowują swój naturalny aromat i smak.

Szuflada CoolSelect Zone zrewolucjonizuje przechowywanie twoich produktów. W zależności od potrzeb możesz ustawić 3 odrębne tryby jej pracy – Quick Cool do szybkiego schładzania, Thaw do rozmrażania oraz Cool do klasycznego chłodzenia.

FOODIE