Oscary idą w ślady Złotych Globów. Roślinne menu i brak plastikowych butelek

Produkty pochodzenia zwierzęcego nie zostaną jednak całkowicie wyeliminowane.
.get_the_title().

Podczas imprezy towarzyszącej tegorocznemu rozdaniu Złotych Globów po raz pierwszy w historii tego wydarzenia serwowane było całkowicie wegańskie menu (szerzej pisaliśmy o tym tutaj). Organizatorzy promowali w ten sposób pozytywne zmiany i nawyki, które służą klimatowi i naszej planecie. W ślad Złotych Globów postanowiły pójść także Oscary – a przynajmniej do pewnego stopnia. 9 lutego nagrody Akademii Filmowej zostaną przyznane już po raz 92.

Jednak zanim do tego dojdzie, dwa dni wczeniej odbędzie się Oscarowe pre-party. Zaproszonym gościom zaserwowane zostanie w pełni wegańskie menu.

Także przekąski dostępne tuż przed rozdaniem nagród będą w pełni pochodzenia roślinnego. Dodatkowo ze wszystkich okołooscarowych wydarzeń wyeliminowane zostaną plastikowe butelki.

źródło: wolfgang puck

Produkty pochodzenia zwierzęcego pojawią się natomiast na Governors Ball, Oscarowym after party, jednak i tam ich ilość będzie ograniczona.

70 proc. menu będzie oparte na roślinach, natomiast wśród pozostałych 30 proc. będą dania wegetariańskie, mięsne i rybne.

„W ciągu ostatniej dekady Akademia dążyła do zmniejszenia śladu węglowego. Przez ostatnie 7 lat ślad węglowy programu Oskarów był zerowy. W dalszym ciągu rozszerzamy nasz plan zrównoważonego rozwoju, a jego ostatecznym celem jest uzyskanie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla” – napisała Akademia w swoim oświadczeniu.

Tekst: NS

FOODIE