Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Piwo specjalnie dla osób po chemioterapii

W jego składzie nie ma alkoholu, są za to witaminy i minerały.
.get_the_title().

Jednym ze skutków ubocznych chemioterapii mogą być zaburzenia smaku – potrawy mogą się wydawać gorzkie, zbyt słodkie lub kwaśne, pacjenci mogą też odczuwać metaliczny posmak. Powoduje to nie tylko dyskomfort u chorych, ale też często prowadzi do pogorszenia apetytu.

Z tej przyczyny czeska organizacja wspierająca osoby chore na raka piersi, Mamma Help, stworzyła wraz z browarem Zatec specjalne piwo.

To piwo pomoże przeciwdziałać efektowi ubocznemu chemioterapii, a jednocześnie promuje naszą organizację – mówi Jana Drexlerova z Mamma Help.

Mamma Beer nie zawiera alkoholu, a dzięki temu, że jest słodsze niż normalne piwo, jego smak nie wydaje się osobom po chemioterapii zaburzony.

W jego składzie znajdują się także witaminy i minerały – potas, witamina B i inne – które pomagają osobom chorym na raka. Mamma Beer można póki co kupić tylko w kilku czeskich sklepach. Było także rozdawane na oddziałach onkologicznych. Założycielki Mamma Help mają nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będzie je też można z łatwością dostać w supermarketach na terenie Czech.

Źródło: Oddity Central

FOODIE