Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Planujesz piknik? Spójrz, co warto zabrać ze sobą w plener

Piknik to świetny pomysł na spędzenie czasu na powietrzu, często z dala od domu. Zobacz, co musisz wpisać na swoją piknikową listę, by leniwe siedzenie w plenerze obyło się bez szybkiego powrotu.
.get_the_title().

Najważniejsze: koc

Jeśli nie planujesz pikniku w miejscu, w którym czekają na ciebie stoły piknikowe, będziesz musiał zabrać koc – najlepiej sprawdzi się dosyć gruby, który nie namoknie od wilgotnej trawy bądź piasku.

W sprzedaży pojawiają się także wodoodporne koce. Jeśli często jadasz w plenerze, możesz pomyśleć nad takim rozwiązaniem.

Talerze, szklanki, naczynia

Jeśli chcesz, aby twój piknik obył się bez niechcianych plam na kocu, będziesz musiał zadbać o odpowiednie naczynia. W zależności od okazji i miejsca pikniku twoja zastawa może być porcelanowa lub – w wersji swobodnej – papierowa bądź bambusowa.

Świetnie sprawdzają się też naczynia z melaminy, które są lekkie i występują w wielu kolorach oraz wielkościach.

Wybierz ekologiczne sztućce, na przykład drewniane, a ostre noże potrzebne do ewentualnego krojenia zawiń w papier.

ŹRÓDŁO: UNSPLASHED

Deska do krojenia i nóż

Wbrew pozorom bardzo się przydadzą podczas piknikowania. Z reguły w piknikowym menu znajduje się pieczywo, sery albo arbuz, którego warto pokroić. Zrobienie kanapek dla dzieci też będzie dużo prostsze.

W dodatku na desce zawsze można ułożyć przekąski i owoce.

Pojemniki wielokrotnego użytku

Dobrze przewozi się w nich umyte w domu owoce oraz kruszące się ciasteczka.

Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź, czy pudełka są szczelnie zamknięte.

Przydadzą się też, gdy trzeba będzie zapakować resztki jedzenia, które pozostały po pikniku. Pamiętaj: lepiej zabrać niż wyrzucić!

Korkociąg i otwieracz do butelek

Masz plenerowe wino? Brak korkociągu z pewnością sprawi, że przeklniesz cały ten piknik w sekundę. Co prawda niektórzy potrafią sobie poradzić bez otwieracza do butelek, jednak mimo wszystko lepiej mieć go ze sobą.

ŹRÓDŁO: UNSPLASHED

Małe słoiczki

Jeśli piknikujesz i grillujesz w małym gronie, to może warto nie zabierać ze sobą całych pojemników z ketchupem i musztardą, a zamiast tego przełożyć odpowiednią ich porcję do mniejszych słoiczków i to je wziąć z sobą.

Słoiki można wykorzystać wiele razy, a dzięki nim nie narażamy całych opakowań na całodniowe bycie poza lodówką.

ŹRÓDŁO: UNSPLASHED

Chusteczki, żel antybakteryjny i preparat na komary

Z reguły miejsce pikniku nie ma dostępu do bieżącej wody, więc by ułatwić sobie sprawę, weź ze sobą chusteczki do rąk, najlepiej te nawilżone, i żel antybakteryjny. Zadbasz w ten sposób o czystość rąk oraz szybko wytrzesz zabrudzenia. Pamiętaj też o grasujących komarach, które tego lata nie dają spokoju.

Weź z sobą preparat odstraszający owady albo zapachowe świece przeciw komarom. Jeśli wolisz naturalne metody, to koniecznie spakuj olejek z lawendy – też pomaga.

ŹRÓDŁO: UNSPLASHED

Dla pupila

Jeśli na piknik zabierasz również swojego czworonoga, pamiętaj o misce i zapasie wody dla niego. W takie upały zwierzak też musi mieć dostęp do picia.

Worki lub torby na śmieci

Nie wypada zostawiać za sobą śmieci, więc koniecznie uwzględnij na swojej liście worki i papierowe torby na odpadki. Na pewno przyda się też papierowy ręcznik, którym możesz zabezpieczyć używane, szklane naczynia, by nie pobrudziły ci piknikowego kosza lub torby.

Gadżety

Plenerowe siedzenie ze znajomymi to również świetna forma okolicznościowej imprezy. Dzięki kilku prostym dodatkom możesz stworzyć pożądany nastrój piknikowy i miłą atmosferę.

Cięte kwiaty i zielone liście, które możesz nabyć w każdej kwiaciarni, zawsze robią klimat. Do tego tematyczne serwetki i papierowe słomki, świeczki oraz zapachowe kadzidła – niesamowity efekt gwarantowany!

Tekst: MM