Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

#PosiłekDlaSeniora, czyli akcja Grupy Warszawa, dzięki której możecie wspomóc seniorów

W czasie walki z pandemią wiele restauracji nie zapomina o najstarszych i dba, aby w ciągu dnia mieli zapewniony ciepły posiłek. Grupa Warszawa zorganizowała akcję #PosiłekDlaSeniora, do której przyłączyć może się każdy.
.get_the_title().

W Warszawie aż 22 proc. stanowią osoby w wieku 60+. Często są to nasi rodzice, dziadkowie, sąsiedzi i wszyscy ci, których widujemy codziennie w tramwajach, warzywniakach i piekarniach.

To właśnie oni są najbardziej zagrożeni i z tego względu na czas walki z wirusem musieli pozostać w swoich domach.

Zabrakło im czasu, aby odpowiednio przygotować się na tak długi okres kwarantanny. Często stracili również możliwość pomocy z zewnątrz.

zdjęcie: Dominik czerny

W obliczu rozrastania się skali pandemii Grupa Warszawa, odpowiadająca za takie lokale jak Syreni Śpiew czy Biała – zjedz i wypij, zdecydowała się stworzyć program #PosiłekSlaSeniora, który nie tylko pomoże potrzebującym 60+, ale także pracownikom gastronomii, którzy w obecnej sytuacji zostali bez pracy.

A więc biorąc w nim udział‚ pomagasz podwójnie!

zdjęcie: Dominik czerny

Akcja odbywa się za pośrednictwem portalu zrzutka.pl i można znaleźć ją tutaj.

Wspierając zbiórkę, umożliwiasz Grupie Warszawa działanie i przygotowywanie pełnowartościowych posiłków na cały dzień dla osób starszych.

Posiłki są dowożone bezpiecznie pod drzwi seniorów i obejmują aż 4 zbilansowane dania – śniadanie, zupę, obiad oraz podwieczorek.

zdjęcie: Dominik czerny

Przez pierwsze trzy tygodnie trwania zbiórki udało się zebrać 260 tys. złotych, co dało możliwość przygotowania aż 10 tys. posiłków.

Restauracje pracują na pełnych obrotach i wydają dziennie nawet 1000 posiłków. A to jeszcze nie koniec, bo zbiórka trwa nadal. To bardzo ważne, by w tym ciężkim czasie pamiętać o najstarszych i nie być biernym. Jeśli możemy, działajmy! Każdy z nas będzie kiedyś seniorem!

zdjęcie: Dominik czerny

Co więcej, mamy też dla was konkurs, w którym do wygrania jest voucher na pizzę z Syreniego Śpiewu!

Co zrobić by wygrać? Wystarczy zaobserwować nasz foodie profil na Instagramie, który znajduje się poniżej oraz w komentarzu pod widocznym tu zdjęciem pizzy podać kreatywny przepis na coś z niczego, czyli na potrawę z jak najmniejszej ilości składników. Oczywiście przepis musi brzmieć realnie i w ocenie naszych ekspertów być wykonalny.

Do rozdania mamy aż 5 voucherów, więc jest o co walczyć!

FOODIE