Powstało narzędzie, które chroni przed “ręką awokado”

Przez "rękę awokado" coraz więcej Millenialsów trafia na oddziały pogotowia ratunkowego. Powstało narzędzie, które może temu zaradzić.
.get_the_title().

Na rynku pojawił się innowacyjny produkt od marki Joseph Joseph specjalizującej się w nowoczesnych przyborach kuchennych – to proste narzędzie do obierania, krojenia i wyjmowania pestki z awokado. Dzięki niemu przypadłość nazywana “ręką awokado” (dotycząca w dużej mierze Millenialsów, wśród których owoc cieszy się dużą popularnością) być może wkrótce przestanie być problemem.

O popularności awokado pisaliśmy wielokrotnie. Zwiększa się nie tylko konsumpcja tych owoców, ale także liczba przypadków doznania urazów związanych z nieudolną próbą usunięcia pestki. Problem stał się na tyle powszechny, że brytyjscy lekarze postulowali nawet o umieszczenie na awokado oficjalnego ostrzeżenia przed niewłaściwym obieraniem.

Produkt od Joseph Joseph ma ułatwić przygotowywanie awokado do spożycia. Część ze stali nierdzewnej ma umożliwić wyjmowanie pestki w prosty i bezpieczny sposób. Wysuwane ostrze służy do obierania owocu ze skórki, a krajarka do wydajnej ekstrakcji miąższu.

Przyrząd nawet wyglądem przypomina owoc awokado, zwłaszcza rękojeścią o charakterystycznym odcieniu zieleni.

Źródło: Dezeen

Banner Image Banner Image
AdvertisementAdvertisement
AdvertisementAdvertisement
Preloader spinner
Print
Print Text
Zobacz więcej
Wybierz region
Facebook
Age: