Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Powstało narzędzie, które chroni przed „ręką awokado”

Przez "rękę awokado" coraz więcej Millenialsów trafia na oddziały pogotowia ratunkowego. Powstało narzędzie, które może temu zaradzić.
.get_the_title().

Na rynku pojawił się innowacyjny produkt od marki Joseph Joseph specjalizującej się w nowoczesnych przyborach kuchennych – to proste narzędzie do obierania, krojenia i wyjmowania pestki z awokado. Dzięki niemu przypadłość nazywana „ręką awokado” (dotycząca w dużej mierze Millenialsów, wśród których owoc cieszy się dużą popularnością) być może wkrótce przestanie być problemem.

O popularności awokado pisaliśmy wielokrotnie. Zwiększa się nie tylko konsumpcja tych owoców, ale także liczba przypadków doznania urazów związanych z nieudolną próbą usunięcia pestki. Problem stał się na tyle powszechny, że brytyjscy lekarze postulowali nawet o umieszczenie na awokado oficjalnego ostrzeżenia przed niewłaściwym obieraniem.

Produkt od Joseph Joseph ma ułatwić przygotowywanie awokado do spożycia. Część ze stali nierdzewnej ma umożliwić wyjmowanie pestki w prosty i bezpieczny sposób. Wysuwane ostrze służy do obierania owocu ze skórki, a krajarka do wydajnej ekstrakcji miąższu.

Przyrząd nawet wyglądem przypomina owoc awokado, zwłaszcza rękojeścią o charakterystycznym odcieniu zieleni.

Źródło: Dezeen

FOODIE