Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Design, który sprawi, że przestaniesz się przejadać

Projekt 'Volumes' Marije Vogelzang, która w swoich pracach skupia się na badaniu wizualnych relacji z jedzeniem, bierze na warsztat kwestię... przejadania się.
.get_the_title().

To, że jemy oczami i że to właśnie one, a nie żołądek, są de facto 'licznikiem’ zjadanych porcji i ilości pożywienia, nie jest niczym nowym. W połączeniu z zachodnim, konsumpcyjnym stylem życia, w którym aspekty wizualne odgrywają istotną rolę, czego konsekwencją są m.in. duże talerze i szerokie szklanki, tendencja do przejadania się jest powszechnym problemem. Holenderska projektantka stworzyła kolekcję osobliwych przedmiotów wykonanych z kamieni i obleczonych silikonową powłoką w atrakcyjnych kolorach – jednocześnie bezpiecznych dla żywości i mających właściwości termiczne (zachowują ciepło lub zimno).

Osobliwe prototypy z kolekcji 'Volume’ umieszczone bezpośrednio w jedzeniu sprawiają, że talerz staje się cięższy, a objętość dania postrzegamy jako większą.

Ich organiczne kształty pozwalają ponadto na stylizowanie dań, więc skupiając się na formie prezentacji naszego posiłku, odwracamy jednocześnie uwagę od bezwiednego i bezmyślnego jedzenia. Oto jak w skrócie uzasadnia powstanie projektu Marije:

'Volumes’ w zamyśle projektantki ma wpływać na nasze wzorce jedzeniowe, które, choć dość sztywne, nie są przecież niezmienne. Jak sama mówi, od wieków produkujemy i używamy misek i talerzy – dlaczego by więc nie dodać nowego elementu do codziennego spożywania jedzenia?

Wg badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Samsung (źródło tutaj) osoby, które odżywiają się zdrowo częściej gotują i jedzą posiłki przyrządzone w domu. 60 procent osób z tej samej grupy kupuje dużo świeżych owoców i warzyw, dlatego tak ważne jest nie tylko to w jaki sposób gotujemy, ale także jak przechowujemy żywność. Lodówka Food ShowCase ułatwi zdrowe odżywianie i dostosuje się do stylu życia domowników

Możemy zaplanować, które produkty będą na wyciągnięcie ręki – najlepiej te zdrowie i bogate w składniki odżywcze, dzięki czemu rzadziej będziemy sięgać po niezdrowe przekąski.

Dzięki podwójnym drzwiom można przechowywać produkty w dwóch niezależnych strefach. Technologia Food ShowCase wprowadza porządek, a nowatorski podział na drzwi i część wewnętrzną lodówki otwiera więcej możliwości rozmieszczenia produktów. Otwierając pierwsze drzwi, mamy dostęp do produktów po które sięgamy najczęściej. Drugie drzwi otwierają przed domownikami obszerną i ergonomicznie zaprojektowaną przestrzeń, gdzie na składanych półkach i w pojemnych szufladach znaleźć można produkty o różnych rozmiarach i kształtach. Lodówka FOOD SHOWCASE to również nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo oraz lepsze utrzymanie optymalnej temperatury chłodzenia, by przechowywana żywność dłużej zachowowywała świeżość i smak.

FOODIE