Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

R.I.P. sushi. Przyczyna śmierci: technologia. Powstało niezwykłe, spersonalizowane sushi 3D

Niedługo swoją premierę będzie miała restauracja serwująca sushi 3D, które na podstawie śliny i moczu klienta będzie drukowane przez sprawne rączki japońskich robotów.
.get_the_title().

Japońska firma Open Meals łączy naukę i kulinarne dobro kraju, czyli sushi, by tworzyć zestawy bogate w składniki odżywcze w oparciu o indywidualne wymagania klientów.

Sushi 3D powstawać będzie na podstawie uprzedniej analizy śliny, moczu i kału konsumentów.

Dzięki temu każda rolka będzie dostosowana do potrzeb konkretnej osoby.

ŹRÓDŁO: OPEN-MEALS.COM

Koncepcja zakłada, że będzie to restauracja, którą w dużej mierze będzie obsługiwał niezawodny system robotów i drukarek 3D, które dosłownie posiłkując się danymi klientów, stworzą dla nich spersonalizowane sushi.

Głównym celem jest zrobienie takiego sushi, które będzie bogate w konkretne witaminy, związki odżywcze oraz minerały.

ŹRÓDŁO: OPEN-MEALS.COM

Sushi drukowane w 3D przez Open Meals zadebiutowało w ubiegłym roku na festiwalu w Austin pod tytułem „Sushi Teleportation”. Pomysł polegał na przesyłaniu przez klientów danych o żywności oraz upodobań smakowych na cyfrową platformę połączoną z systemem ramion robota, które drukowały trójwymiarowe, pikselowe kostki sushi z jadalnego żelu. Ich wygląd co prawda zachwyca, ale można obawiać się o smak oraz konsystencję, która podobno jest raczej galaretowata.

W tym roku Open Meals chce użyć „próbek biologicznych” do stworzenia unikalnego sushi, które spełni wymagania żywieniowe konkretnej osoby.

W przyszłym roku firma planuje wystartować w Tokio z restauracją o nazwie Singularity restaurant. Osoby zainteresowane spersonalizowanymi posiłkami będą musiały pamiętać o dokonaniu uprzedniej rezerwacji.

ŹRÓDŁO: OPEN-MEALS.COM

Następnie restauracja wyśle ​​zestaw do testów zdrowotnych, zmuszając w ten sposób gości do wysłania im fiolki ze swoimi próbkami śliny, moczu oraz kału.

Z próbek wyodrębnione zostaną te składniki odżywcze, jakich konsument potrzebuje najbardziej, a dane trafią do produkujących trójwymiarowe sushi robotów. Te stworzą specjalny, bogaty w brakujące minerały zestaw rolek sushi 3D.

ŹRÓDŁO: OPEN-MEALS.COM
ŹRÓDŁO: OPEN-MEALS.COM

Tekst: Marta Mankiewicz

FOODIE