Restauracja w Amsterdamie rozstawia stoliki w szklarniach, aby goście mogli odwiedzać ją z zachowaniem odpowiedniego dystansu

Brakuje wam odwiedzin w restauracjach? Nie jesteście sami. Jedna z restauracji w Holandii znalazła sprytne rozwiązanie.
.get_the_title().

W miarę łagodzenia restrykcji związanych z pandemią restauracje ponownie będą otwierać swoje drzwi. Już dziś zaczynamy się zastanawiać, jak za jakiś czas będzie wyglądało wychodzenie na miasto. Wegańska restauracja Mediamatic Eten z Amsterdamu znalazła ciekawy sposób na to, by można się tam było stołować, mimo pandemii. Planuje zapraszać gości do małych szklarni.

Ten system ma zapewnić zarówno bezpieczne, jak i niecodzienne doznania kulinarne.

zdjęcie: WILLEM VELTHOVEN
zdjęcie: ANNE LAKEMAN

Mamy nadzieję, że najgorsze minęło, dlatego w Mediamatic projektujemy prywatne szklarnie i testujemy nową, bezpieczną gościnność – mówią właściciele lokalu. Obudowane szklarnie, nazwane z francuskiego „chambre séparée”, mają stanąć w restauracyjnym ogródku na nadbrzeżu.

Goście będą od siebie całkowicie oddzieleni, mogąc się jednocześnie cieszyć się posiłkiem i pięknym widokiem na słynny miejski kanał.

zdjęcie: ANNE LAKEMAN

Restauracja specjalizuje się w kuchni roślinnej. Dokonanie rezerwacji szklarni będzie możliwe tylko w opcji 4-daniowej kolacji w cenie 100 euro dla dwóch osób. Poszczególne dania będą podawane na dużych drewnianych deskach, aby kelnerzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z gośćmi. Oczywiście serwis będzie miał osłonięte usta i nos oraz rękawiczki.

zdjęcie: WILLEM VELTHOVEN

W tych trudnych czasach dbamy o bezpieczeństwo i higienę, dlatego też stosujemy wszelkie możliwe środki ostrożności, które zapobiegają zanieczyszczeniom i dostosowujemy na nowo nasz lokal – mówią właściciele. – Nasze szklarnie chronią od kontaktu z innymi, oferując jednocześnie wyjątkowe doznania podczas kameralnej kolacji.

Restauracja zdobyła komplet rezerwacji niemal od razu po ogłoszeniu możliwości stołowania się w prywatnych szklarniach.

Nic dziwnego – szklarnie mają swój magiczny klimat, szczególnie wieczorową porą. Jednak otwarcie restauracji w takiej formie nadal jest uzależnione od przepisów rządowych. Obecnie Amsterdam oczekuje na decyzje władz w tej sprawie, dlatego restauracja zapewniła, że ​​jeśli rezerwacje zostaną anulowane ze względu na decyzje rządowe lub pogodę, wszyscy, którzy wykupili kolację, otrzymają pełny zwrot pieniędzy.

zdjęcie: ANNE LAKEMAN, WILLEM VELTHOVEN

Tekst: Marta Mankiewicz

FOODIE