Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Różowe ananasy? Choć nie są tanie, podbijają Instagrama

Różowe ananasy to najnowsza sensacja kulinarna na Instagramie. Podobno są słodsze i bardziej soczyste niż tradycyjne ananasy.
.get_the_title().

Za nową odmianą stoi północnoamerykańska firma Fresh Del Monte Produce – globalny producent, sprzedawca i dystrybutor świeżych owoców i warzyw. Różowe ananasy już w 2016 roku zostały zatwierdzone przez FDA, Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, jako żywność dopuszczalna do spożycia przez ludzi. Musiały jednak poczekać jeszcze 4 lata na oficjalne wejście do sprzedaży.

Opóźnienie było głównie związane z czasem, jaki zajęło rządowi Kostaryki zatwierdzenie komercyjnego zezwolenia na eksport tej odmiany, bo to właśnie tam hodowane są ananasy o różowym miąższu.

Pinkglow Pineapple, bo taką nazwę nosi nowa odmiana, to produkt, z którego jesteśmy niesamowicie dumni. Nie tylko ze względu na jego piękny kolor i pyszny smak, ale także ze względu na zrównoważoną metodę, którą wprowadziliśmy do ich produkcji – powiedział Pablo Rivero, wiceprezes ds. Marketingu w Fresh Del Monte.

ŹRÓDŁO: fresh DEL MONTE

Różowy ananas jest bardziej soczysty i słodszy od tradycyjnego ananasa, z nutami słodkich aromatów.

Różowa barwa to zasługa likopenu – substancji, która nadaje pomidorom czerwony kolor i sprawia, że ​​arbuzy są różowe. Dzięki niemu ananasy są też słodsze niż zwykły ananas.

Różowy ananas to jednak nie owoc dla każdego, ponieważ jego cena zdecydowanie odstrasza.

Jedna sztuka kosztuje 49 dolarów.

Producent wyjaśnia, że tak wysoka cena związana jest z długim wzrostem ananasa, który trwa aż 24 miesiące. W dodatku Pinkglow jest zbierany ręcznie na konkretnej farmie na Kostaryce. – Należy zrozumieć, że zwiększenie produkcji nowej odmiany z zaledwie kilku roślin wymaga kilku cykli produkcji nasion, a w tym przypadku każdy cykl trwa dłużej niż rok – dodje Rivero.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Start your day with this refreshing and gorgeous pink smoothie! Recipe below {save for later} 📷 : @valeriealvarez — WHAT YOU’LL NEED 1 cup Pinkglow™ pineapple 1 banana 1/2 cup strawberries 1 tbsp hemp seeds 1 tbsp chia seeds 1 tbsp flax seeds vanilla extract 1 cup coconut milk 5-6 ice cubes ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Garnish: 1 wedge of Pinkglow™ pineapple, hempseeds ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ WHAT YOU’LL NEED: In a high-speed blender, add all ingredients and blend for 1-2 minutes or until smooth. Pour in a glass, garnish and enjoy! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ — #pinkglowpineapple #pinkglow #pinkpineapple #delmontefresh #bethefirst #foodgawker #pineapple #pineapplelover #celebratesummer #smoothie #smoothielove #pinkpinkpink #pinkaesthetic #pinkcocktails #smoothies #smoothielovers #pinksmoothie

Post udostępniony przez Del Monte® Pinkglow™ pineapple (@pinkglowpineapple)

Co ciekawe, każdy sprzedany ananas będzie skutkował wzrostem nowego ananasa.

Jak wyjaśnia firma Fresh Del Monte, ananasy Pinkglow sprzedawane będą bez korony, ponieważ producent usunie i użyje jej ponownie do wyhodowania kolejnego owocu.

Póki co Pinkglow Pineapple można zamówić wyłącznie na stronie internetowej PinkglowPineapple.com. Do każdego owocu dołączony jest certyfikat zaświadczający o jego autentyczności. Co więcej, firma jest zaangażowana w dalsze inwestowanie w programy badań i rozwoju ananasów, więc tęczowe ananasy są pewnie tylko kwestią czasu.

Tekst: Marta Mankiewicz
Zdjęcie główne: PinkglowPineapple.com

FOODIE