Śląski Targ Nocny otwiera nowy sezon. Industrialna przestrzeń znów zamieni się w najlepszą miejscówkę w mieście

Muzyka elektroniczna, jedzenie z czterech stron świata i drinki z pomarańczowego kontenera. W ten weekend rusza kolejna – już trzecia – edycja Śląskiego Targu Nocnego. Będziecie?
.get_the_title().

Dawna Fabryka Porcelany w Katowicach już w ten weekend zamieni się w niezwykłe miejsce. Ta industrialna przestrzeń po raz trzeci wykorzystana będzie do organizacji Śląskiego Targu Nocnego, który rusza 17 maja. Lokalizacja jest nietypowa. To w tym miejscu działała przed laty katowicka Fabryka Porcelany, a do dziś możemy kupić tutaj te bogucickie wyroby.

Rewitalizacja kompleksu nadała nowe życie historycznym murom fabryki.

Obecnie tę przestrzeń zajmuje restauracja, klub muzyczny, fryzjer, showroom, gabinet dentystyczny i medycyny estetycznej oraz kilka pracowni projektowych, agencji kreatywnych i informatycznych. Fabryka Porcelany znajduje się też na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Fot. organizator Śląskiego Targu Nocnego w Katowicach

Fabryka Porcelany to obecnie miejsce spotkań, a poprzednie edycje targu przyciągnęły tłumy. Nic dziwnego, bo oddalona nieco od centrum miasta, industrialna przestrzeń ma swój niepowtarzalny klimat. Było jedzenie, dobra muzyka i kino letnie. Co tym razem przygotowali organizatorzy?

Jak co roku, na targu nie zabraknie foodtrucków ze znakomitym jedzeniem. Będzie w czym wybierać, bo organizatorzy zadbali o to, by kuchnia była różnorodna.

W trzeci weekend każdego miesiąca odwiedzać nas będą wystawcy z kuchnią z całego świata. Będą burgery, kanapki premium, kuchnia wschodnia, lody, wurszt, dobra kawa, słodkości i wiele więcej. Nie możemy się już doczekać pulled porka od Klapsznity! – opowiada Kasia Bobak, organizatorka Śląskiego Targu Nocnego w Katowicach. To jedyne takie miejsce w mieście, gdzie drinki kupimy w pomarańczowym, starym kontenerze. A zajadać się możemy w rytm dobrej muzyki, bo pod tym względem Śląski Targ Nocny nigdy nie zawodził. Posłuchamy lokalnych muzyków m.in. zespołu ZOŚKA, Szklane Oczy, Bukowicz czy Mole. Po koncertach zaczyna się impreza do samego rana. W maju spodziewać się można Flirtini, a w czerwcu odbędzie się roślinny targ.

Każdy Targ to też wydarzenia towarzyszące – w maju Książkobranie, kiedy każdy może przyjść z przeczytanymi książkami i wymienić je na inne. Na kolejne targi planujemy wymiany ciuchów, a także warsztaty roślinne – tłumaczy Kasia.

Oprócz jedzenia i muzyki, na targu zawsze mogliśmy też poznać lokalne marki. Podobnie jest i w tym roku. Spotkamy tu wystawców z oryginalną i niepowtarzalną odzieżą m.in. znane lokalne marki takie jak MSZZ, BARHAN, by Terka czy Miraculous.

Targ rusza w piątek 17 maja o godzinie 18:00, a wejście jest całkowicie darmowe.

Majowa odsłona targu jest wyjątkowa, bo wydarzeniem towarzyszącym jest ogólnopolska Noc Muzeów. Dzięki temu można uczestniczyć w Śląskim Targu Nocnym, ale też zwiedzić niesamowite wnętrza Fabryki Porcelany, wziąć udział w interaktywnych warsztatach przygotowanych dla zwiedzających.

Tekst: Agnieszka Pastor

FOODIE