Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Słyszeliście o żywności erotycznej? Naturalne produkty mogą poprawić życie seksualne

Terapeutka i seksuolożka Christine DeLozier ujawniła, jak niektóre naturalne produkty mogą poprawić życie seksualne. W diecie wpływającej na lepszy seks znalazły się nie tylko znane afrodyzjaki, ale też warzywa i owoce.
.get_the_title().

Seks-dieta sprawi, że zakochasz się na nowo – tak uważa Christine DeLozier, seksuolożka i autorka książki 'Diet for Great Sex: Food for Male and Female Sexual Health’.

DeLozier twierdzi, że niektóre naturalne pokarmy mogą poprawić sprawność fizyczną i wpłynąć na lepszy seks.

Jestem terapeutką zdrowia seksualnego i przez lata leczenia par, które przychodzą do mnie z różnymi problemami – od spadku libido, przez lęk przed wydajnością i zaburzenia erekcji, po dysfunkcje fizyczne – odkryłam coś, co uważam za sekret dobrego odczuwania przyjemności w łóżku. Mówię o diecie seksualnej. I nie chodzi mi tu o wykorzystywanie czekolady i truskawek w interesujący sposób, ale o coś, co ma podłoże naukowe. Faktem jest, że to, co jemy, bezpośrednio wpływa na naszą zdolność do dobrego seksu – mówi DeLozier.

źródło: unsplash

Oznacza to, że żywność erotyczna naprawdę istnieje.

Niektóre pokarmy zwiększają na przykład poziom tlenku azotu, który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i odgrywa ważną rolę w utrzymaniu wzwodu. Kiedy je jemy, nasze tętnice dostarczają więcej krwi do naszych narządów płciowych, co ma wpływ na lepszy seks. Oczywiście garść orzechów włoskich lub zielona sałatka w porze lunchu niekoniecznie zadziałają jak viagra, ale odpowiednia żywność z czasem może niewątpliwie poprawić wydajność i prowadzić do lepszego seksu. W dodatku jest lepsza niż pigułka, ponieważ jest naturalna, bez negatywnych skutków ubocznych i przyniesie wiele korzyści, także pod względem ogólnego stanu zdrowia, utraty wagi i przeciwdziałania efektom starzenia.

źródło: unsplash

Jak widać jedzenie może być równie dobrą terapią seksualną. Wykorzystajmy to i wykażmy się kreatywnością w kuchni. Oto kilka produktów, które DeLozier szczególnie poleca w swojej seks-diecie.

Szpinak

Aby przywrócić równowagę hormonom wpływającym na seks, Christine zaleca zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, jarmuż i sałata. Pomogą one utrzymać kortyzol na właściwym poziomie. To stres stymuluje wydzielanie kortyzolu, który jest głównym zabójcą libido. W dodatku kortyzol obniża poziom testosteronu, co jest ważne dla popędu płciowego u mężczyzn i kobiet. Kobiety z wysokim poziomem kortyzolu mają większe trudności z osiągnięciem orgazmu i niższe libido.

źródło: unsplash

Zielone warzywa są również pełne niezbędnych minerałów i przeciwutleniaczy, przez co pomagają w szybkości i sile przekazywania sygnałów nerwowych, co oznacza większą wrażliwość, a tym samym odczuwanie większej przyjemności.

Są również doskonałym źródłem wapnia, który zwiększa pożądanie, podniecenie i orgazm u kobiet w okresie menopauzy.

Warzywa i owoce bogate w flawonoidy

Flawonoidy, które znajdziemy w jabłkach, jagodach, porach, pietruszce i selerze, są świetne dla zdrowia serca i erekcji. Najlepiej jest połączyć je z pokarmami bogatymi w azotany (zielone warzywa liściaste), a korzyści będą jeszcze większe. I nie trzeba ich jeść latami, żeby zobaczyć efekty – wymierną poprawę obserwuje się wkrótce po spożyciu.

źródło: unsplash

Można przyrządzić z nich „Sex Smoothie”, które składa się z rozgniecionych jagód, szpinaku, banana, startego imbiru i szczypty szafranu.

Żywność bogata w Omega 3

Kiedy mówimy o niesamowitym seksie i orgazmie, musimy pomówić o krwi. A raczej o układzie krwionośnym i o jej swobodnym i obfitym przepływie do wszystkich naczyń krwionośnych. Więc co jeść? Kwasy tłuszczowe Omega 3, które znajdują się w tłustych rybach, orzechach i nasionach. Zapewniają ogromne korzyści w sypialni dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i obniżającym ciśnienie krwi. Zdrowi ludzie, którzy jedzą ryby co najmniej dwa razy w tygodniu, mają mniej stanów zapalnych, co oznacza, że ​​ich seks jest lepszy.

Orzechy

Wszyscy wiemy, że orzechy są dla nas dobre. Dzięki doskonałej równowadze minerałów i wysokiej zawartości kwasów Omega 3 obniżają poziom cholesterolu i zmniejszają ryzyko chorób serca, cukrzycy i udaru. Jedzmy je dla ogólnych korzyści zdrowotnych, ale też dla lepszego seksu.

źródło: pixabay

Jedno z badań wykazało, że dwie garści orzechów dziennie mogą znacznie zwiększyć intensywność orgazmu u mężczyzn, podczas gdy inne sugerowało, że pistacje mogą poprawić ich funkcje seksualne.

Orzechy włoskie są doskonałym źródłem L-argininy – aminokwasu, który zwiększa przepływ krwi i jest niezbędny do odczuwania przyjemności. Zawierają też fenolowe przeciwutleniacze, które chronią strukturę tętnic doprowadzających krew do naczyń krwionośnych. Jedno z badań wykazało, że w ciągu czterech godzin od zjedzenia orzechów włoskich naczynia krwionośne już są bardziej elastyczne, a więc efekty możemy zobaczyć dość szybko.

AFRODYZJAKI:

Koperek

W średniowieczu uważano, że koperek ma magiczne właściwości ochronne i często był dodawany do eliksirów miłości. Znany ze zwiększania popędu seksualnego u mężczyzn.

źródło: unsplash

Kozieradka

Ma zdolność wspierania popędu seksualnego u kobiet.

Dzięki zawartości saponiny pomaga w produkcji hormonów płciowych, takich jak estrogen i testosteron. Roślina wspiera odpowiednie nawilżenie pochwy i polepsza ukrwienie narządów miednicy mniejszej, pozwalając na intensywniejsze doznania.

Imbir

Ten aromatyczny kulinarny korzeń jest znany z pobudzania steroidogenezy, co w rezultacie może zwiększać poziom testosteronu. Korzystnie wpływa również na płodność. Odmiana afrykańska, która ma raczej biały niż żółty miąższ, jest czasami nazywana viagrą dla kobiet ze względu na jej właściwości zwiększające libido.

źródło: unsplash

Daktyle

Uważane za najstarsze uprawiane owoce na świecie. Zawartość minerałów w daktylach poprawia równowagę hormonalną u kobiet i sprzyja płodności.

Szafran

To jeden z najlepiej przebadanych naukowo afrodyzjaków roślinnych. Stwierdzono, że aktywny składnik, krokodyna występująca w szafranie, zwiększa pożądanie i wydajność u mężczyzn oraz poprawia pobudzenie u kobiet.

Tekst: MM

FOODIE