Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Sok grejpfrutowy znika ze sklepów. Dlaczego?

Też mieliście ostatnio problem ze znalezieniem w sklepie soku grejpfrutowego?
.get_the_title().

Niektórzy z was już z pewnością zauważyli, że coraz trudniej jest ostatnio kupić sok grejpfrutowy. Użytkowniczka wykop.pl zwróciła ostatnio uwagę na to, że soki o tym smaku zniknęły nie tylko z niewielkich sklepów osiedlowych, ale także z Biedronki, Lidla, Tesco czy Carrefoura. Brakuje ich także na stronach internetowych niektórych producentów – Tymbarku czy Fortuny. Z kolei Hortex, Marwit czy Słoneczna tłocznia dalej mają je w swej ofercie. W znacznej większości sklepów spożywczych bez problemu kupimy też napoje o smaku grejpfrutowym czy grejpfruty.

źródło: npr

Już w listopadzie było wiadomo, że z produkcją soków grejpfrutowych będzie problem. Przewidziane było, że w tym roku grejpfrutów będzie mniej ze względu na nieurodzaj. My póki co nie mamy problemu z ich zdobyciem i produkujemy sok tak jak zwykle – tłumaczy portalowi Wirtualna Polska laboratorium firmy Marwit.

Stowarzyszenie Polskie Rynki Hurtowe już w grudniu donosiło, że ceny grejpfrutów znacznie podskoczyły.

Problem dotyczy zwłaszcza tych z Florydy – tamtejsze plony, ze względu na niekorzystne warunki pogodowe i huragan Irma, były tej zimy najniższe aż od 99 lat. Niektóre firmy mają więc problem ze zdobyciem grejpfrutów w dużej ilości.

Źródło: kobieta.wp.pl
Tekst: NS

FOODIE