Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Studenci warszawskiej politechniki stworzyli automat do kebabów

Jest to prawdopodobnie pierwsze takie urządzenie na świecie.
.get_the_title().

Na Politechnice Warszawskiej od kilku dni dostępny jest automat, w którym można kupić kebaba. Studenci do wyboru mają mięso drobiowe bądź wołowe oraz sosy – łagodny oraz mieszany. Danie kosztuje 10 zł i, jak zapowiada twórca automatu, już wkrótce możemy spodziewać się nowych produktów – planowana jest bowiem sprzedaż m.in. wegańskiej kanapki. Koordynatorem Kebs&GO!, bo tak nazywa się projekt, jest były student Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych – Szymon Skrzypiec.

fot. Szymon Skrzypiec
fot. Szymon Skrzypiec

Sposób działania Kebs&GO! jest prosty – w stacjonarnym barze dwa razy dziennie przygotowywane są kebaby, które następnie trafiają do umieszczonego w automacie urządzenia chłodniczego. W momencie zakupu, uruchamiany jest specjalny system grzania, który sprawia, że kanapki są ciepłe i chrupiące. Wszystko wskazuje na to, że są również smaczne, bo póki co automat przeżywa spore oblężenie.

Prace nad automatem trwały dwa lata i były finansowane wyłącznie z środków własnych. Jednak już teraz, do pomysłodawców zgłaszają się inwestorzy zainteresowani zakupem produktu. Oznacza to, że może już wkrótce podobne automaty staną na większości uczelni, które już teraz zgłaszają chęć posiadania takiego sprzętu.

fot. Szymon Skrzypiec
fot. Szymon Skrzypiec

źródło: metrowarszawa.gazeta.pl

FOODIE