Telewizor, który można polizać, by poczuć smak prezentowanych potraw

Dzięki niemu moglibyśmy posmakować potraw z drugiego końca świata.
.get_the_title().

Marzyliście kiedyś o spróbowaniu potraw, które widzieliście na ekranie telewizora? Dzięki temu wynalazkowi jesteśmy o krok bliżej. Japoński naukowiec z Uniwersytetu Meiji w Tokio, Homei Miyashita, stworzył prototyp ekranu, który to umożliwi. Urządzenie nosi nazwę Taste-the-TV (TTTV).

Wewnątrz znajduje się 10 pojemników smakowych, których zawartość jest rozpylana w odpowiednich proporcjach, by odtworzyć smak danego dania.

Trafiają one na higieniczną taśmę, która znajduje się pod ekranem. Wystarczy ją polizać, by poczuć smak.

Profesor Miyashita sądzi, że urządzenie mogłoby pomóc choćby w zdalnym szkoleniu kucharzy czy sommelierów. – Celem jest umożliwienie ludziom doświadczenia ekwiwalentu jedzenia w restauracji po drugiej stronie świata, nawet jeśli przebywają w domu – mówi też naukowiec.

Szacuje także, że gdyby TTTV został wprowadzony do sprzedaży komercyjnej, mógłby kosztować około 100 tys. jenów (3,6 tys. złotych).

Co ciekawe, naukowiec ma na koncie inne podobne wynalazki, między innymi widelec sprawiający, że potrawy są bardziej słone, który powstał z myślą o osobach, które muszą przestrzegać specjalnej diety.

Tekst: NS

FOODIE