Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Tęsknicie za zimą? Jest na to sposób!

Zimowy Narodowy zadbał o klimat górskiego uzdrowiska, jeśli więc nie widzieliście jeszcze śniegu w tym roku to warto wybrać się na stadion. Po zimowych atrakcjach czeka na Was Strefa Grzewcza.
.get_the_title().

Zimno, cieplej…gorąco! Pogoda w tym roku płata figle, więc dla tych, którzy tęsknią za zimową aurą, Zimowy Narodowy przygotował sporo atrakcji, które pozwolą cieszyć się zimą w mieście. Na Narodowym jak co roku działają dwa lodowiska, w tym jedno z nich ze specjalną strefą dla początkujących i dla dzieci. Jeśli łyżwy to za mało, lub jeśli jednak boicie się upadków na lodzie, możecie się zdecydować na curling. To sport zespołowy nazywany inaczej szachami na lodzie, w którym rywalizują ze sobą dwie drużyny. Każdy może spróbować wypuścić kamień, czy nauczyć się „zamiatania” na specjalnie przygotowanym torze pod czujnym okiem instruktorów. Jeśli brakuje Wam bardziej ekstremalnych przeżyć i jednocześnie z nostalgią wspominacie jazdę na sankach, to koniecznie wybierzcie się na górkę zjazdową, po której zjedziecie w pontonie…oczywiście w kasku.

Podczas jazdy na łyżwach, gry w curling lub zjazdów z górki można zmarznąć – wtedy idealnym rozwiązaniem okazują się klimatyczne strefy zimowe Stock Polska. Ta na Narodowym przypomina te w najpopularniejszych zimowych miejscówkach w górskich kurortach m.in. w Białce Tatrzańskiej, Zakopanem i Szczyrku. To miejsca, które przywołają prawdziwe oblicze zimy i pozwolą na odpoczynek po zimowych aktywnościach czy relaks w klimacie après-ski z przyjaciółmi. Można w nich spróbować różnorodnych drinków na bazie Żołądkowej Gorzkiej, Żołądkowej Kolonialnej oraz Saskiej i poczuć się jak w środku alpejskiej zimy.

Żołądkowa Gorzka tradycyjnie o tej porze roku zaprasza do delektowania się aromatycznym Grzańcem z dodatkiem soku jabłkowego i przypraw – cynamonu i goździków. Dla miłośników deserowych drinków marka Saska przygotowała z kolei dwie smakowite propozycje – Saska Bombardino oraz Saska Hot Cherry. Oba drinki podawane są z bitą śmietaną i cynamonem i dzięki temu stanowią doskonałą, nieco bardziej urozmaiconą alternatywę gorącej czekolady.

W tym roku na Strefach Grzewczych będzie można również spróbować nowości z portfolio Stock Polska – Żołądkowej Kolonialnej serwowanej w formie rozgrzewających shotów. Żołądkowa Kolonialna nawiązuje do wódczanych korzeni Żołądkowej Gorzkiej i jej oryginalnej receptury z XIX wieku. Połączenie smaku gorzkich pomarańczy, egzotycznych przypraw i nut brandy oraz whiskey leżakowanych w dębowych beczkach, tworzy wyjątkowy trunek dla wielbicieli alkoholi premium. Żołądkowa Kolonialna jest dostępna w dwóch wariantach smakowych: z Nutą Whiskey i z Nutą Brandy.

Mamy też dobrą wiadomość dla tych, którzy nie planują eskapady w poszukiwaniu zimowej aury. Drinki na bazie Saskiej oraz Grzaniec na Żołądkowej Gorzkiej są nie tylko wyjątkowo smaczne, lecz także zaskakująco proste w przygotowaniu i spokojnie można się nimi delektować w zaciszu własnego domu.

SASKA BOMBARDINO: 20 ml Saska kawa z nutą brandy, 20 ml STOCK84 Crema, bita śmietana, cynamon.

SASKA HOT CHERRY: 80ml Saska kawa z nutą brandy, 160ml sok wiśniowy, bita śmietana, kakao.

GRZANIEC NA ŻOŁĄDKOWEJ GORZKIEJ: 80 ml Żołądkowej Gorzkiej, 160 ml soku jabłkowego, cynamon i goździki.

zdjęcia: Domi Kurska, materiały prasowe

 

 

FOODIE

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy jesteś pełnoletni/a?