Toruńskie pierniki jeszcze nigdy nie prezentowały się tak pięknie! Wzrusza Toruń to niezwykły butik z piernikami

Jeśli wydaje wam się, że w czasach, kiedy mamy dostęp do najbardziej wyszukanych deserów z całego świata, toruński piernik wieje trochę nudą – spójrzcie na to!
.get_the_title().

W Toruniu przy ulicy Kopernika 14 znajduje się nietuzinkowy butik z produktami autorstwa Igi Sarzyńskiej. Nie znajdziecie tam jednak torebek czy butów, ale coś znacznie lepszego – piękne, ręcznie dekorowane pierniczki, pyszne smakołyki z nutką piernika i aksamitne czekolady. Te cuda urzekały swoją urodą od czasów powstania tego miejsca, jednak swoją ostatnią realizacją Iga Sarzyńska nie tylko – jak głosi nazwa butiku – Wzrusza Toruń, ale ma szansę oczarować całą Polskę i stać się jedyną słuszną pamiątką kupowaną również przez obcokrajowców.

To wszystko dzięki niesamowitemu talentowi i ciężkiej pracy samej Igi, ale i zaproszeniu do współpracy przezdolnej Aleksandry Morawiak – liquid memory collages, o której pisaliśmy tutaj. Kolaże jej autorstwa ozdobiły specjalną serię opakowań toruńskich pierników. Do projektu rękę przyłożyło również krakowskie studio graficzne Parastudio*, specjalizujące się projektowaniem grafiki użytkowej dla kultury i biznesu.

Obstawiamy, że pomysł na ten projekt narodził, bo Iga Sarzyńska dostawała miliony wiadomości od klientów, którzy mieli dylemat, czy te słodkości schrupać, czy jednak oprawić w ramkę i powiesić na ścianie.

Teraz można mieć ciastko i zjeść ciastko. Przecież każdy zechce zachować to opakowanie – nawet po pochłonięciu słodkości.

A jako że wciąż jeszcze trwa konkurs na pamiątkę z Zakopanego, to trzymamy kciuki, żeby ktoś zobaczył, jak piękną identyfikację wizualną marki można stworzyć dla lokalnych produktów. Brawo!

Źródło zdjęć: fanpage Aleksandra Morawiak / liquid memory collages
Tekst: Kinga Dembińska

FOODIE