Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Dniu Dziecka odwiedź te restauracje! Część ich zysku zostanie przekazana na kształcenie kulinarne młodzieży z domów dziecka

Pomaganie poprzez jedzenie pyszności? Prościej i lepiej już chyba być nie może!
.get_the_title().

„Zjedz dla Fundacji Samodzielność od Kuchni” – taką nazwę nosi wydarzenie, które odbędzie się w Warszawie i w kilku innych miejscach w całym kraju już 1 czerwca. Biorą w nim udział świetne restauracje, które zdecydowały się na uczczenie tego szczególnego dnia w sposób świadczący o tym, że los dzieci i młodzieży z domów dziecka nie jest im obojętny.

W tym wypadku pomoc nie tylko nie wymaga od nas żadnego wysiłku, ale wręcz przeciwnie – wiąże się z przyjemnością.

Chyba że jest na sali osoba, która nie lubi jeść? Zresztą, nawet gdyby tak było – jeść trzeba i tyle, więc do uczestnictwa w tym wydarzeniu zaproszeni są wszyscy!

SamodzielnoscOdKuchni.pl

W sobotę, 1 czerwca, kilkanaście restauracji – głównie warszawskich, ale nie tylko – część dochodów z każdego zamówienia przekaże na kształcenie kulinarne młodzieży z domów dziecka, realizowane przez fundację Samodzielność od Kuchni.

Póki co do udziału w akcji zgłosiły się następujące miejsca:

● WARSZAWA: NABO, Restauracja Enoteka, Rico, Kuchnia Otwarta, Bibenda, Eden_bistro, Romantyczna Restauracja, Latem Bar & Restaurant, Kubek w Kubek Bistro, Kubek w Kubek Cafe, Bílý Koníček czyli Biały Konik;

● KATOWICE: NOVO

● SIEMIATYCZE: Folwark Księżnej Anny

Na stronie wydarzenia na Facebooku możecie śledzić na bieżąco informacje o kolejnych restauracjach, które wezmą udział w tym wydarzeniu. Jeśli chodzi wam po głowie miejsce, które też pewnie chętnie wzięłoby udział w akcji lub po prostu chcielibyście, żeby fundacja spróbowała zwerbować konkretną miejscówkę – dajcie im cynk, pisząc do ok@samodzielnoscodkuchni.pl lub wysyłając wiadomość na Facebooku.

Fundacja Samodzielność od Kuchni, organizator tego wydarzenia, prowadzona jest przez założycielkę szkoły gotowania dla dzieci Little Chef Katię Roman-Trzaska oraz edukatorkę Zuzannę Skoczek. „Przygotowujemy młodzież z domów dziecka do samodzielności.” – czytamy na stronie Fundacji. – „Stworzyłyśmy skalowalny program, w który angażujemy lokalnych restauratorów i szefów kuchni, przedsiębiorców i ośrodki pomocy rodzinie. Przy ich udziale prowadzony jest cykl 4 warsztatów i kolacji finałowej. Każdy z warsztatów skupia się wokół jednego tematu, dając okazję do rozmowy i zdobycia konkretnego doświadczenia – jak planować zakupy, jak efektywnie wykorzystywać produkty, jak zrobić użytek z pory roku, jak zachować się przy stole. Na każdym z warsztatów przygotowujemy proste dania, które dają duże pole do modyfikacji”.

Są to więc ważne lekcje samodzielności, podczas których specjaliści poświęcają uczestnikom maksimum swojego czasu i uwagi – a tych na co dzień mogło im zabraknąć.

Zjedz więc dla Fundacji Samodzielność w Kuchni! Tym bardziej, że wyjście do którejś z tych restauracji może być świetnym prezentem także dla twoich dzieci. Można więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – zrobić dobry uczynek i zapewnić miłe chwile swojej latorośli. O napełnieniu brzucha pysznościami już nie wspominając!

Zdjęcie główne (od lewej): Instagram @kubekwkubek_bistro, Fanpage Fundacja Samodzielność od Kuchni, Instagram @bistro_eden
Tekst: Kinga Dembińska

FOODIE