W którym warszawskim barze mlecznym zjecie domowy obiad, nie wydając fortuny?

W Warszawie jak grzyby po deszczu wyrastają nowe restauracje, burgerownie czy designerskie kawiarnie, ale prawda jest jedna: domowy, polski obiad zawsze się obroni. Gdzie go zjeść w stolicy? Wybraliśmy pięć barów mlecznych, żebyście nie musieli się zastanawiać.
.get_the_title().

1. Bar mleczny Sady

Zaczynając od warszawskiego Żoliborza, od razu przyszedł nam na myśl bar mleczny Sady. Ten kultowy bar znajduje się na na ulicy Zygmunta Krasińskiego 36 i jest czynny aż 7 dni w tygodniu. Od czasu powstania Sadów wewnątrz lokalu nie zmieniło się zbyt wiele, zatem zapewniamy, że powrót do przeszłości macie gwarantowany! Potrawy w menu to typowa, domowa, polska kuchnia, której należy się spodziewać po barze mlecznym.

źródło: bar sady

Są gołąbki, kotlety mielone, schabowe, pierogi i szeroki wybór surówek oraz dań wegetariańskich. Wszystko świeże, dobrze doprawione i w dużej ilości.

Za danie główne z dodatkiem i kompotem zapłacicie 24-28 zł.

źródło: bar sady

2. Bar mleczny Bambino

Zlokalizowany w centrum, a dokładnie przy ulicy Hożej 19 bar mleczny Bambino to jeden z najstarszych barów tego typu w Warszawie. Powstał w 1959 roku, a jego popularność nie przemija. Codziennie odwiedzają go setki osób, a kolejka przed lokalem to norma.

Bar zdobi uroczy neon z krową trzymającą koniczynę w pysku, który na pewno pamiętają także starsi mieszkańcy miasta.

źródło: bar bambino

Bar Bambino od pokoleń jest doceniany za jakość, świeżość i swojskość potraw, które zawsze są w bardzo przystępnych cenach. W menu klasyki kuchni polskiej zawsze urozmaicone o sezonowe potrawy.

3. Bar mleczny Rusałka

Kolejna absolutna legenda Warszawy. Bar mleczny Rusałka na warszawskiej Pradze polecamy nie tylko na domowy obiad, ale także każdemu miłośnikowi historii drugiej połowy XX wieku.

źródło: bar rusałka

Klimat jest nie do podrobienia. Czas w Rusałce wręcz się zatrzymał i tylko drobne znaki, jak płatność kartą, przypominają, że jest 40 lat później.

Dania kuchni polskiej też się dobrze bronią. Zjecie domowe zupy (6,50 zł), mięsne (13-15 zł) oraz mączne (4,50-10 zł) dania, a także śniadania (8-10 zł).

4. Bar mleczny Marymont

źródło: bar marymont

Jeśli najbliżej wam na Bielany, na domowy obiad wybierzcie się do baru mlecznego Marymont.

Bar istnieje od 1960 roku, więc tak jak bar Bambino wiele pamięta i wiele przeżył. Mimo to idzie z duchem czasu i urozmaica swoje menu starając się jeszcze bardziej zadowolić swoich klientów. W menu znajdziecie m.in. botwinkę, chłodnik, sezonowe pierogi z jagodami, antrykot z kurczaka, klasyczny kotlet mielony czy naleśniki.

źródło: bar marymont

Jest nawet słodki powrót do przeszłości w postaci bloku czekoladowego.

W barze Marymont możecie zjeść od poniedziałku do soboty, jest także opcja zamówienia potraw do domu za pośrednictwem ich strony internetowej.

5. Bar mleczny Gdański

źródło: bar gdański

Nie każdy bar mleczny musi być retro. Bar mleczny Gdański to nowoczesna wersja jadłodajni, która także zaserwuje wam obiad jak u mamy. Bar znajduje się na ulicy Gen. W. Andersa 33 i zaprasza na dobrze wam znane potrawy z dzieciństwa. Są m.in. podsmażane pierogi, pomidorowa, rosół czy klopsiki w sosie oraz jak na bar mleczny całkiem nowoczesne dania, czyli spaghetti, czerwone kluski śląskie, szpinakowe kopytka czy tortilla.

źródło: bar gdański

Za zupę, drugie danie i kompot zapłacicie 26-28 zł.

Co ciekawe, menu każdego dnia jest aktualizowane na stronie baru mlecznego, więc możecie zapoznać się zawczasu.

Zdjęcie główne: Barbambino.pl

FOODIE