Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Londynie otworzy się cocktail bar zainspirowany Davidem Bowiem

Nazwy drinków nawiązywać będą do płyty „The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars”.
.get_the_title().

20 września w londyńskiej Hotel Café Royal otworzy się Ziggy – cocktail bar inspirowany Davidem Bowiem.

Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo, to bowiem właśnie w Hotel Café Royal w 1973 roku Bowie wyprawił imprezę pożegnalną dla wykreowanej przez niego postaci Ziggy’ego Stardusta.

Pojawili się tam wówczas m.in. Paul McCartney, Mick Jagger, Barbra Streisand czy Lou Reed. – Café Royal zawsze było miejscem, w którym dyskutują wielkie umysły – opowiada manager baru, Fabio Spinetti.

Bar nawiązywać będzie do kultowej płyty artysty, „The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars” z 1972 roku.

Nazwy drinków odnosić się będą do piosenek z tej płyty – pojawi się Tigers on Vaseline na bazie Pinacolady, martini o nazwie Lady Stardust, Darkness and Disgrace czy Animal Grace.

Każdy z drinków zawiera starannie przemyślane likiery i dodatki, które są hołdem dla życia Bowiego, jego ekscentrycznego charakteru, a także zmian, które w latach 70. wprowadził nie tylko do muzyki, ale także do życia – mówi Spinetti. W barze Ziggy zawisną także fotografie, które podczas imprezy w 1973 roku wykonał Mick Rock. Stanie też szafa grająca, w której znajdą się oczywiście największe przeboje artysty.

Źródło: Hotel Cafe Royal

FOODIE