Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W parku Disneya zagości jedyna w swoim rodzaju kosmiczna restauracja

W tym roku do Epcot trafi restauracja, która pozwoli przenieść się w inny wymiar. Design wnętrza nawiązuje do kosmosu, a menu ma być „nie z tego świata”.
.get_the_title().

Epcot to jeden z parków rozrywki znajdujący się w kompleksie Walt Disney World Resort na Florydzie.

Odwiedzających ma przenosić do świata pomysłowości i wyobraźni, a więc nic dziwnego, że to właśnie tam powstanie restauracja, która pozwoli gościom poczuć się jak załoga na luksusowym statku kosmicznym.

ŹRÓDŁO: disneyworld.disney.go.com

Pomysł na nietypową restaurację zrodził się już dwa lata temu, ale jej otwarcie dopiero teraz zostało oficjalnie potwierdzone.

Otwarty wkrótce lokal ma być ekskluzywną restauracją, a więc gości przyciągać będzie nie tylko galaktyczny wystrój, ale też kuchnia na wysokim poziomie.

ŹRÓDŁO: walt disney world

Restauracja ma zapraszać swych gości do kosmicznych podróży w poszukiwaniu niesamowitych doznań kulinarnych wśród gwiazd i spektakularnych widoków.

Lokal prawdopodobnie będzie nosić nazwę Space 220.

Restauracja będzie znajdowała się pomiędzy dwoma atrakcjami parku: Mission:SPACE i Test Track, a władzę nad nią przejmie Patina Restaurant Group, czyli amerykański lider gastronomiczny, który prowadzi kilka innych restauracji w Walt Disney World, w tym Tutto Italia i Via Napoli w Epcot oraz Morimoto Asia w Disney Springs.

ŹRÓDŁO: disneyworld.disney.go.com

Za kuchnię będzie odpowiadać szef kuchni Theo Schoenegger. Nie znamy jeszcze wielu szczegółów na temat menu, poza tym, że potrawy będą inspirowane międzynarodowymi smakami. Disney obiecuje, że będą to „niesamowite doznania kulinarne, z pewnością nie z tego świata”. Osoby zainteresowane kosmicznym ucztowaniem z pewnością nie mogą się doczekać, słysząc taką obietnicę.

ŹRÓDŁO: disneyworld.disney.go.com

W obszernej karcie win znajdzie się ponad 1000 najlepszych butelek z tym trunkiem, a do tego w restauracji będzie spory wybór piw rzemieślniczych.

Twórcom zależy, by restauracja – podobnie jak Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) – była obsługiwana przez międzynarodową obsługę, a klienci mieli do dyspozycji cyfrowe ekrany w celu składania zamówień.

Jedno jest pewne – w tym miejscu technologia i koncept restauracji na pewno będą szły w parze.

Tekst: Marta Mankiewicz

FOODIE