W Warszawie powstała pierwsza kuchnia IKEA stworzona po to, aby móc zamówić dania na wynos
![W Warszawie powstała pierwsza kuchnia IKEA stworzona po to, aby móc zamówić dania na wynos .get_the_title().](https://www.f5.pl/wp-content/uploads/2019/12/5defb02e1dbdc_osize933x0q70h368359.jpg)
Szwedzka marka testuje nowe rozwiązanie, które z pewnością pokochają wszyscy fani popularnych dań z restauracji IKEA.
Firma chce udostępnić możliwość zamawiania swoich potraw na wynos za pośrednictwem portalu Pyszne.pl.
Kuchnia IKEA znajduje się na warszawskim Mokotowie, w kompleksie biurowym Adgar Plaza przy ul. Postępu 17A i póki co jest w fazie testów. – Jedzenie oferowane przez IKEA cieszy się ogromną popularnością. Do niedawna jednak, chcąc spróbować szwedzkich specjałów, trzeba było pojechać do jednej z dwóch restauracji przy sklepach IKEA. Teraz to się zmieniło i widujemy licznych pracowników naszych obiektów z torbami lunchowymi IKEA – mówi Ewelina Nuszczyńska, Leasing & Flexible Workplaces Manager w Adgar Polska.
![](https://www.f5.pl/wp-content/uploads/2019/12/ikea-1376853_960_720.jpg)
Warto dodać, że IKEA nie otwiera restauracji, a kuchnię zajmującą się wyłącznie obsługą zamówień na wynos. Nie będzie zatem możliwości zajęcia stolika i zjedzenia posiłku na miejscu.
![](https://www.f5.pl/wp-content/uploads/2019/12/1d92bf347e5b9501086fda7768ff6679.jpg)
– Chcemy, aby nasi klienci mieli możliwość wyboru różnych sposobów na robienie zakupów, również, jeżeli chodzi o naszą ofertę gastronomiczną (…). Nowe miejsce pozwala, aby nasze dania i testowana opcja dostawy były jeszcze bardziej dostępne dla wielu ludzi, w tym tych, którzy między innymi mieszkają czy pracują na warszawskim Mokotowie i w jego okolicach – mówi o nowym pomyśle Oriana Pajewska, jedna z pomysłodawczyń projektu z IKEA Retail w Polsce. Jako że restauracje w sklepach IKEA bardzo często pękają w szwach, a wolny stolik trzeba sprytnie upolować, możliwość zamawiania dań wprost do swojego domu może okazać się świetnym rozwiązaniem.
![](https://www.f5.pl/wp-content/uploads/2019/12/06d3667805cad7a58870150f32e9e285.jpg)
Zdjęcie główne: IKEA
Tekst: Marta Mankiewicz