Walentynki dla warszawskich foodies

Walentynki tuż tuż, a wy jeszcze nie macie pomysłu na wieczór 14 lutego? Jest jeszcze chwila, by znaleźć wolny stolik w dobrej restauracji i zaskoczyć swoją drugą połówkę wyjątkową kolacją. Warszawskie lokale przygotowały specjalne oferty dla par, a my prezentujemy wam te najbardziej warte uwagi w sprawdzonych przez nas miejscach. Uwaga, w nazwie restauracji wstawiamy link do pełnego menu walentynkowego!
.get_the_title().

1. Pink Lobster – 198 zł za osobę

Źródło zdjęcia: fanpage Pink Lobster

W Pink Lobster jest dużo roślin, różowego pluszu i złota, a kelnerzy roznoszą dania w białych rękawiczkach.

Jest szykownie, ale bez nadęcia.

Sześciodaniowy finediningowy set z drinkiem do wyboru w cenie 198 zł za osobę, a w prezencie od restauracji każda para otrzyma ręcznie robione praliny.

2. Stixx Bar & Grill – 199 zł za osobę

Źródło zdjęcia: fanpage Stixx Bar & Grill

Niech was nie zwiedzie „Bar & Grill” w nazwie, Stixx urządzony jest bardzo elegancko i z dużym smakiem, a serwowane tu dania składająca się z około trzydziestu osób ekipa kuchenna dopieszcza w każdym calu. Na 14 lutego przygotowano trzydaniowe menu z aperitifem (w wersji rybnej i mięsnej), w skład którego wchodzi m.in. stek z polędwicy wołowej lub filet z okonia morskiego. Podczas wieczoru będzie także koncert Olgi Barej i Martina Polaka.

3. Bubbles – 120 zł za osobę

Źródło zdjęcia: fanpage Bubbles

Bubbles to prawdziwa gratka dla miłośników szampana, więc jeżeli wasi partnerzy lubią bąbelki, to jesteście w domu. Dobre wrażenie zrobi też trzydaniowe menu walentynkowe (przystawka, danie główne, deser) w cenie 120 zł za osobę + 10 proc. serwisu kelnerskiego. Rezerwacje przyjmowane są na godzinę 18:00 i 21:00, więc spieszcie się, póki są jeszcze miejsca!

4. Le Cedre – 159 zł za osobę

Źródło: fanpage Le Cedre Lounge

Coś dla miłośników bliskowschodnich klimatów. Najpierw wybierzcie lokalizację, która wam najbardziej pasuje, bo Le Cedre możecie odwiedzić na ul. Grzybowskiej i po obu stronach Wisły na al. Solidarności, a potem wybierzcie się na set zimnych i gorących mezze, danie główne i deser.

Le Cedre to jedna z najstarszych restauracji libańskich w Warszawie, i trzyma wysoki poziom nieustannie od ponad dwudziestu lat.

W cenie walentynkowego menu także kieliszek prosecco! Doliczają 10 proc. serwisu kelnerskiego.

5. Different – 200 zł za osobę

Kiedy ostatnio rozmawialiście z drugą osobą bez spoglądania co jakiś czas na smartfona?

W Different trzeba zostawić telefony w szatni, by żadne źródło światła nie zakłócało absolutnej ciemności.

Gwarantujemy, że skupicie się tylko na sobie, pysznym jedzeniu i koncercie wiolonczelowym zaplanowanym na ten wieczór. Fantastyczne doświadczenie, które trzeba przeżyć! Tym bardziej, że obsługują tutaj osoby niewidome, co zwiększa wrażliwość gości na problemy tej części społeczeństwa. Zdjęć nie będzie, bo to, co dostaniecie do zjedzenia ma być niespodzianką. Dostępne sety mięsne, rybne i wegetariańskie.

6. White One – 240 zł lub 400 zł/osobę

Źródło: fanpage White One

White One to stosunkowo młoda restauracja na scenie warszawskiego fine diningu, ale jej menu degustacyjne cieszy się dużym powodzeniem. Na Walentynki mają dla Was ośmiodaniowy zestaw dań (w tym amous bouche, intermezzo i aperitif), za 160 zł można dodatkowo wykupić selekcję win (a tutejsi sommelierzy znają się na rzeczy).

7. Posypane – od 95 do 225 zł za osobę

Źródło: fanpage Posypane

Posypane to uczciwa, włoska kuchnia dla miłośników prawdziwego comfort foodu. Na 14 lutego proponują zestawy trzy lub pięciodaniowe, z możliwością dokupienia selekcji alkoholi (65/85 zł). Do wyboru menu rybne i mięsne. Dobra propozycja dla tych, którzy chcą spędzić ten wieczór na luzie, bez konieczności wbijania się w marynarki czy wysokie obcasy.

8. Les Rendez Vous

Źródło: fanpage Les Rendez Vous

Jeżeli nie macie ochoty na kilkudaniową kolację, ale spędzilibyście walentynkowy wieczór nietypowo, z pomocą przychodzi francuska winiarnia Les Rendez Vous prowadzona przez polsko-francuską parę na Saskiej Kępie. Kameralny klimat, ogromny wybór francuskich trunków, a na 14 lutego przewidziana jest spora dostawa ostryg. A że ostrygi to ponoć jeden z największych afrodyzjaków… Jest to temat do głębszego przemyślenia.

Jeżeli żadna z powyższych propozycji nie przypadła wam do gustu, pamiętajcie, że 14 lutego nadal trwa Fine Dining Week i w cenie 119 zł możecie dostać pięciodaniowe menu degustacyjne w kilka restauracjach biorących udział w festiwalu.

Tekst: KG

FOODIE