Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Warszawskie Okienko znalazło się na liście najlepszych miejsc z frytkami w Europie

Dobrze, że sezon bikini się kończy i można zacząć spokojnie robić masę na zimę.
.get_the_title().

Kto był i jadł, ten wie. Kto jeszcze nie miał okazji – niech czym prędzej rusza do Okienka i sam się przekona, jak pyszne mogą być frytki.

I lepiej z tym nie zwlekać, bo po pojawieniu się Okienka w europejskim rankingu zaczną tam pewnie nadciągać pielgrzymki z całej Polski, a może i z krajów sąsiednich.

Co prawda Okienko ma w Warszawie już kilka punktów, m.in. na Polnej, Chmielnej, Dobrej i na Okrzei, ale żołądków chętnych do wypełnienia pysznymi frytkami są przecież tysiące. Każdy, kto będzie chciał sprawdzić, gdzie warto wybrać się na najlepsze frykasy z ziemniaków, może zerknąć na najnowszy ranking „The 50 Best Places For Fries In Europe” przygotowany przez portal Bigseventravel.com. To właśnie tam, na miejscu 30., znalazło się znane i lubiane przez Warszawiaków Okienko.

Ta frytkarnia jako jedna z pierwszych zaczęła serwować w Warszawie belgijske frytki. Można chyba nawet uznać, że to oni zapoczątkowali u nas parę lat temu modę na to danie. I chyba nie ma szans, żeby się ono komuś znudziło, bo do wyboru codziennie jest kilka różnych sosów ze świeżych owoców i warzyw.

Okienko dba o potrzeby swoich klientów. Nie używa oleju palmowego ani wołowego, dzięki czemu frytki są wegańskie. W ofercie znajduje się również kilka wegańskich sosów.

Lokal z czasem rozszerzył nieco swoją ofertę. „Smażymy też frytki z batatów – słodkich ziemniaków zza oceanu. Są specjalnie glazurowane i mamy do nich fajne sosy np. cytrynowy majonez Lemon Mayo” – czytamy na ich fanpage’u „A na deser podajemy chrupiące, hiszpańskie CHURROS z dobrą, ciepłą, prawdziwą belgijską czekoladą bez żadnych palmowych dodatków.”

Warto zapamiętać także nazwę zdobywcy miejsca pierwszego – Frites Atelier.

Chyba nie będzie dużym zaskoczeniem, że zwycięzca znajduje się w Antwerpii, w Belgii, która spokojnie mogłaby mieć symbol frytki w swoim godle lub na fladze.

Zresztą po co się ograniczać? Bierzemy ten ranking i robimy tour de fries po Europie! Kto jedzie z nami?

Zdjęcie główne: fanpage Okienko
Tekst: KD

FOODIE