Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wegańska YouTuberka po przyłapaniu na jedzeniu ryb, 30 minut przeprasza internautów

Jej przepełniony kolorami i pięknym jedzeniem Instagram i kanał na YouTube po czasie zdobył ponad milion obserwatorów, a Yovana Mendoza Ayres stała się popularna właśnie dzięki szerzeniu wegańskiej diety. Niestety zaufanie fanów straciła znacznie szybciej niż zdobyła swoją popularność.
.get_the_title().

Nie sądziłam, że kiedykolwiek będę zmuszona nakręcić ten film – tymi słowami Yovana (znana jako „Rawvana”) rozpoczyna swoje wideo. – Zdecydowanie nie czuję się gotowa do rozmowy na ten temat. 

28-letnia wegańska vloggerka opublikowała przeprosiny po tym, jak została złapała na jedzeniu ryb na wideo innego youtubera.

Yovana nagrała ponad 30-minutowe wideo, w którym wyjaśnia, że po sześciu latach spożywania nie tyle wegańskiej, co bazującej wyłącznie na surowych warzywach diety, została zmuszona do „wprowadzenia środków ratunkowych”, czyli w jej przypadku do włączenia jaj i ryb z powrotem do swego jadłospisu.

Powiedziała, że to ​​jej lekarze stanowczo nalegali, aby zdecydowała się na ten krok.

Powodem były zaburzenia hormonalne, dwuletni brak okresu idący w parze z przedwczesnym wchodzeniem w stan menopauzy oraz rozwój SIBO (nadmiernego rozrostu mikroflory do jelita cienkiego).

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

WELCOME TO BALI! Tropical paradise and plant based heaven! I’m drooling over this delicious pitahaya smoothie bowl in @kyndcommunity ! SO GOOD _ Taking a little vacay with my girls @pautips @gastrawnomica ! Bali has been on my bucket list for so long and I’m finally here!! So excited to see everything that Bali has to offer! I’d love recommendations!! – DAY 8 of the 21 Day Raw Vegan Detox & Yoga Challenge! It’s like taking a retreat from the comfort of your home! Give your body what it’s been asking for, let your digestion rest by eating raw living foods! DOWNLOAD the program and join us on the challenge➡️Link on my profile⬅️ ————————————- BIENVENIDA A BALI! Un paraíso tropical y el cielo de las frutas y verduras! Me sigo saboreando esté bowl de pitahaya delicioso de @kyndcommunity ! Deliiii _ Me vine a tomar una mini vacación con mis amigas @gastrawnomica y @pautips ! Bali ha estado en mi lista de viajes y por fin estoy aquíSúper emocionada de ver todo lo que Bali tiene para ofrecer! Me encantaría tener sus recomendaciones! – DÍA 8 del Reto de 21 Días Crudivegano Detox y Yoga! Escucha a tu cuerpo a lo que te ha estado pidiendo y dale un descanso a tu sistema digestivo comiendo una alimentación basado en plantas! DESCARGA el programa y únete con nosotros al reto➡️Link en mi perfil⬅️

Post udostępniony przez YOVANA MENDOZA AYRES (@rawvana)

Naprawdę, bardzo mi przykro z powodu sposobu, w jaki doszła do was ta wiadomość – powiedziała Rawvana. – Wiem, że wielu z was ufa mi, słucha mnie, a teraz prawdopodobnie czuje się oszukana i okłamana. Jak najbardziej macie prawo tak sądzić. W związku z tym proszę o przebaczenie, jestem tylko człowiekiem, popełniam błędy. Dalej przekonuje, że planowała podzielić się wiadomością o swoich nowych zaleceniach dietetycznych z ponad 2 milionami obserwatorami na YouTube, ale nie czuła się jeszcze gotowa ani wystarczająco silna, by to zrobić.


Nie zamierzałam siedzieć przed kamerą i mówić do was: „Och, jadłam jajka i ryby przez ostatnie dwa miesiące i wszystko od razu jest lepsze, moje zdrowie jest w normie, a dieta roślinna tak naprawdę nie jest wystarczająco odżywcza”.

Vloggerka podkreśla, że chce wrócić do surowej diety wegańskiej, gdy tylko stanie się ona dla niej odpowiednia i nie przyczyni się do pogorszenia jej stanu zdrowia.

Jej obserwatorzy nadal wściekają się na odkryte oszustwo, a upust swojej złości dają w komentarzach, gdzie narzekaniom nie ma końca „Nie ma nic złego w jedzeniu… problemem jest oszustwo, fałszywe wiadomości, alternatywne fakty… Kłamstwa! Jesteś moralnym bankrutem” – piszą fani, a raczej byli fani.

Film z przeprosinami w zaledwie tydzień osiągnął już ponad milion wyświetleń, a obserwatorzy wciąż nie pozostawiają na byłej wegance suchej nitki.

Zdjęcie główne: YouTube via BuzzFeedNews
Tekst: Marta Mankiewicz

FOODIE